Palantir
oddělovač

Inuyasha: Tenka Hadou no Ken

Manga & Anime | 10. 04. 2005 12:10:35 | autor: BEM

Osuwari!!!

Formát: Film, 99 min.
Autor: Takahashi Rumiko
Režie: Shinohara Toshiya
Scénář: Sumisawa Katsunori
Hudba: Wada Kaoru
Seiyuu: Higurashi Kagome - Yukino Satsuki (Trigun - Milly Thompson, Full Metal Panic? Fumoffu - Chidori Kaname), Inuyasha - Yamaguchi Kappei, Miroku - Tsujitani Kouji, Sango - Kuwashima Houko (Noir - Yuumura Kirika, Nadeshiko - Misumaru Yurika), Sesshoumaru - Narita Ken, Shippou - Watanabe Kumiko, Inu no Taishou - Outsuka Akio, Izayoi - Inoue Kikuko (Aa! Megami-sama - Belldandy, Mahou Senshi Riui - Melissa, GunGrave - Asagi Maria), Setsuna no Takemaru - Matsumoto Yasunori (Slayers - Gourry Gabriev)
Žánr: Akční/Komedie

"Sesshoumaru, omae ni mamoru mono wa aru ka." - Inu no Taishou, Inuyashův a Sesshoumarův otec

Setsuna no Takemaru, hlavní záporák

Vedle Tenseigy, meče se schopností zachránit stovku životů jedním útokem, který byl odkázán Sesshoumaruovi, a Tessaigy, meče se schopností skosit stovku nepřátel, jenž byl odkázán Inuyashovi, existuje ještě třetí meč. Souunga - jak se meč nazývá, nebo také v originále Tenka Hadou no Ken, popřípadě Wazawai no Ken – je daleko starší a svému nositeli dává neuvěřitelnou moc, pokud ten má ovšem sílu na to, aby jím mohl vládnout. Řízením osudu se zapečetěný Souunga dostane do současnosti, jeho pečeť, kterou měl udržovat přízrak Saya, se zlomí, a jestliže nebude meč znovu zničen nebo alespoň „uklizen“, zničí celou Zemi, samozřejmě Japonskem počínaje.

Toto, a ještě mnohem více, se můžete dozvědět z traileru na - v pořadí již třetí – film z inuyashovského univerza, jehož celý název zní Inuyasha: Tenka Hadou no Ken, v anglicky hovořících zemích pak Inuyasha: Sword of World Conquest. Po zhlédnutí traileru jsem nabyl optimistické představy o tom, jaký že to jistě bude skvělý film. Posuďte sami – z traileru se dále dozvíte, že bude odhalena dosud neznámá minulost polodémona Inuyashi a jeho nevlastního bratra, chladného, odtažitého celodémona(?) bez špetky soucitu Sesshoumarua, smrt jejich otce a Sesshoumarův vztah k němu... Pokud jste, stejně jako spousta dalších fanů seriálu velcí obdivovatelé cool Sesshoumarua, zdá se, že se máte na co těšit.

Bakuryuuha!!!

Film samotný začíná právě zmíněným výletem do minulosti, kde se mimo jiné vyjasňuje, proč Sesshoumaru tolik nenávidí Inuyashu a také lidské plémě obecně. Poté se těžiště děje přesouvá svižně do současnosti, kde spatřujeme, jak se Inuyasha ujímá Souungy, což nesmírně rozlítí jeho již jednou ukřivděného bratra, který meč samozřejmě chce pro sebe. Strohými, ale přesnými slovy Inuyashi – vypadá to, že se schyluje k velké bitvě.

Až sem se recenze psala téměř sama a příznivci Sesshoumarua se mohli radovat, že jejich oblíbenec dostane konečně pořádný prostor, ale... Problém je v tom, že to je tak všechno, čeho se dočkáte. Ano, je to nepochybně víc, než nabídly předchozí dva filmy, ale stále je to jaksi málo a já jsem (evidentně naivně) čekal víc.

Sesshoumaru

Zbytek příběhu totiž skutečně nestojí za řeč, lépe řečeno psaní. Určitých zvratů jako takových se divák dočká, ale nejde o nic překvapivého – dějová linka je velice jednoduchá, nenáročná a rovnější než nové pravítko, a aby toho nebylo málo, přidává se nepřirozená, ale evidentně nevyhnutelná "simpsonovská" nutnost na konci filmu uvést věci do víceméně stejného stavu jako na začátku. Kdyby film neměl onen postavy prohlubující a minulost odhalující úvod, dostal by ode mne bez váhání ošklivou nálepku „monster of the week“, i když je pravda, že hlavní nepřítel nevznikl jako v případě předchozího filmu téměř z ničeho.

Zbývá už jen hudba, grafika a animace. Vezmu to za špatný konec – hudba ve filmu se skládá téměř výhradně z původních seriálových melodií nebo jejich "remixů". Dále určitě nepochválím autory za to, že postavy ve filmu se anatomicky(?) liší od seriálu. Abych byl konkrétní, drtivá většina postav má větší oči, přičemž musel být lehce pozměněn i jejich design, asi nejvíce postiženi byli Miroku, Sango a Kagome a Sesshoumaru – v posledním případě to způsobilo pouze menší míru vyjádřitelné bezohlednosti ^_~, ale v prvních třech případech to v některých záběrech vypadá dost strašně. Změně se vyhnuli pouze blešák Myouga, starý kovář Toutousai a podržtaška Jaken, protože u nich by to mělo vážné geometrické důsledky v podobě očí větších než je hlava ^_~. Na druhou stranu, najdou se i věci, za které autory můžu pochválit. Protože hudba byla úspěšně vykradena ze seriálu, její kvalita je vynikající. Dále, animace je na poměrně slušné úrovni, přestože si autoři možná někdy nadmíru vypomáhají blurem a občas přihodí nějaký ten do zbytku nepříliš zapadající CGI efekt, a speciální útoky vypadají nabušeněji a megapráskavěji než kdy jindy.

Chudinka Sango

Co napsat do závěru, je naprosto jasné. Pro ty, jejichž největší hrdina je distingovaný, nad vše povznesený a občas hláškující Sesshie, a ne ten uřvaný a dětinský Inuyasha, naprostá nutnost. Fanům seriálu ani netřeba radit, na film se podívají, ať už napíšu cokoliv, ostatní Inuyashou netknutí si mohou s klidem nechat zajít chuť a žít dále v blažené nevědomosti ^_~.

Hodnocení: 7/10 (mike 7/10)

P>

Průměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 68313

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 
:: (1 - 8 z 8) :: od nejstarších :: úrovňově ::
Mixin - 2006-04-26 00:00:00

http://www.osloskop.net/r/10551.html

je to sice v mkv, ale to by nemělo dělat problé, spíš zaleží jestli jestli vám nevadí, že je do rozdělený a, že to musíte tahat přes Emuli

Ave - 2006-03-22 00:00:00

Sic nevím kde se dá film stáhnout,ale vím kde si ho můžete pustit on-line.www.keiichianimeforever.com - tady.Jsou tam díly seriálu i filmy a jiná Anime.Já jsem už viděla všechny filmy☺.Tenhle je ale snad ze všech nejlepší!Sessh opravdu dostal prostor a bylo to znát.Opravdu skvělý film který mohu vřele doporučit.

Zeal - 2006-03-01 00:00:00

www.torrentbox.com ale v angličtine

jita - 2006-03-01 00:00:00

Hodně se mi líbí návaznost na minulost. Dobrá recenze od B.E.M., řekl co můžeme očekávat, ale z příběhu neřekl v podstatě nic. Jinak se připojím k obecné otázce: "Kde se dá tenhle film stáhnout?" Ocením jakýkoliv formát a na objem dat taky nekoukám.

Prometheus - 2006-02-27 00:00:00

Prosím poraďte mi kde mám stáhnout nějáké dobré Anime

Dáda - 2005-11-15 00:00:00

Já bych se chtěla zeptat.Kde ten film seženu?Please!Na e-mail mi odpovězte!

Naraku - 2005-11-08 00:00:00

Helo ez tök jo oldal

Liadeia - 2005-11-08 00:00:00

neví nějaká dobrá duše kde tenhle film stáhnout? nejlépe ve formátu rm nebo rmvb, přinejhorším i AVI (ale pod 700 mega) a nesmí to být torrent....jestli někdo něco anjdete, napište mi plz mejlaaa!!! díkec předem ^^


:: (1 - 8 z 8) :: od nejstarších :: úrovňově ::

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.