Palantir
oddělovač

Avalcon speciál 2005

Akce > Cony | 02. 11. 2005 17:37:51 | autor: Harv

Již třetím rokem k mému scifistickému podzimu neodmyslitelně patří Avalcon Speciál (AS). A jak jsem se mohl přesvědčit, tak tomu není jenom u mně. Na chotěbořském "malém" conu se sešlo přes 400 fanoušků, což je dost i na některé "velké" cony.
    Letos bylo setkání fanoušků protažené o jeden den, kdy zbytek republiky slavil své založení.
    Na čtyřdenním conu jsem strávil pouhé tři dny (čtvrtek jsem vynechal), ale i tak mi tato půvabná a pohodová akce nabídla svou ojedinělou domáckou atmosféru. Sešli se tu bezvadní lidé, které občas vídám v pražském Krakatitu (když už tam jednou do měsíce zajdu) a kupodivu i dost netvorů a jiné verbeže, která se hlásí nebo je řazena k našemu Palantíru.

    Letošek byl podtrhnut návštěvou vskutku intergalaktického charakteru. Z galaxie Pegasus a současně z kanadského Vancouveru k nám zavítal Dr. Radek Zelenka, respektive herec českého původu žijící v Kanadě, David Nykl - info. Mimochodem, asi proto přijelo tolik lidí. A rozhodně nebyli zklamáni. Herci jsou, jak známo, skvělými baviči a David také dokázal, že není žádný suchar. Bravurní češtinou odpovídal na všetečné dotazy publika (a toto píšícího netvora). Prozrazoval perličky ze zákulisí a všeobecně se nesnažil spoilerovat. Byl také například rád, že lidi nelegálně stahují SG:A, protože to seriálu pomáhá zviditelnit se. Navíc na něm bylo vidět, že se báječně baví. Po večerech byl v obležení fanoušků, kteří se ho snažili ochlastat. Byl to výborný host. Doufám a těším se, že ho ještě na nějakém tom conu uvidím.

    Hvězda letošního Festivalu Vlad Taupeš byl poněkud ve stínu českého Kanaďana. Ono se není co divit. Tentokrát neprováděl žádné předváděčky svého maskérského umění na fanoušcích. Jeho masek jsme si i tak užili dost. Vlad představoval své dva své filmové projekty, které hodlá v česku realizovat. Jeden má být na motivy knihy Jenny Nowak Jiná rasa.

    Rusko k nám ale expandovalo i jinak. Zejména díky dvojčatům Rudněvovým, kteří nás všechny počastovali fantasy body artem. Až už šlo o různé bleskovité ornamenty či fantastické tvory, vždy to vypadalo úžasně. Nejvíce pozornosti umělců z Ruska si užila Mara, jejíž kůže rozkvetla neznámými barvy přecházejícími rostlinami.

    Na tomto Avalconu se mi také poprvé stalo, že jsem podstoupil pouť k Barvy Měnící Kouřící Kulaté Věci a to se samotnou velekněžkou. Churavá noc jako stvořená pro zázrak. Artefakt nám však nebyl nakloněn a Věc se nám neukázala. Navíc Ellií byla unesena islámskými fundamentalisty přímo před skupinou poutníků.
    I přes onu strašnou příhodu dopadl AS výborně. Těším se, čím nás pohotoví, milí a schopní organizátoři překvapí napřesrok.
   
   


Průměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 20556

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 
:: (1 - 1 z 1) :: od nejstarších :: úrovňově ::
Korchy - 2005-11-03 00:00:00

Ehm více Davida ;-) :-í Stejně ten con byl jen o něm ;-)


:: (1 - 1 z 1) :: od nejstarších :: úrovňově ::

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.