Palantir
oddělovač

Vidoucí 2005: propozice

Literatura > Vidoucí | 26. 09. 2005 23:24:50 | autor: Harv

SFK Palantír Pardubice, SFK Syndrid Praha společně s internetovými stránkami Scifiworld a Kult fantazie vyhlašuje literární soutěž: "Vidoucí"
   
    Podmínky účasti v soutěži:
    * Musí se jednat o povídku v českém nebo slovenském jazyce v rozsahu 2 až 25 normostran (rozuměj 30 řádků po 60 znacích), která jeví prvky fantastiky (scifi, fantasy či hororu), a dosud nepublikovanou. Počet příspěvků od jednoho autora není omezen.
    * Autor posláním svého díla do soutěže souhlasí s anonymní publikací (uveřejnění bez jména autora) na webových stránkách SFK Palantír- http://www.sfkpalantir.net (to je na těchto stránkách) a to po dobu hodnocení veřejností (viz níže) a dalším neanonymní publikací tamtéž po skončení hodnocení. Dále pak souhlasí s případným uveřejněním v klubovém fanzinu "Šedý zákal" či případném sborníku. Autor se soutěže nesmí zúčastnit coby porotce (viz níže).
    * Své soutěžní příspěvky můžete posílat do 29. 12. 2005, kdy je uzávěrka soutěže, výhradně na emailovou adresu vidouci@centrum.cz (nejlépe subjekt: "Vidoucí" nebo "soutěž") nejlépe jako komprimovanou přílohu (archiv (*.zip, *.arj, *.rar)). Příloha mailu by měla obsahovat soutěžní povídk(u/y) ve formátu *.txt, nebo *.rtf, dále zálohu povídky a textový dokument s údaji o autorovi díla (jméno, pseudonym, adresa, mail, telefon). Údaje slouží ku potřebě pořádání soutěže a nebudou vydány třetí osobě.
    * Hodnocení má dvě části: "Odbornou", kde porotu budou tvořit členové SFK Palantír, SFK Syndrid redaktoři Scifiworldu, Kultu fantazie a pozvaní externí porotci, ti zvolí jednoho vítěze; druhou "veřejnou" porotou budou čtenáři a návštěvníci webových stránek klubu mezi daty 1. 1. 2006 a 30. 5. 2006. Obě hlasování budou tajná a výsledky se dozvíte až při vyhlášení vítězů.
    * Výsledky jak odborné, tak veřejné části soutěže budou vyhlášeny na Festivalu fantazie - Avalcon 2006 v Chotěboři. Nejlepší dostanou věcné ceny od sponzorů, výtvarně ztvárněné pardubické perníčky a pamětní plastiku.
    * Organizátoři si vyhrazují možnost změnit podmínky soutěže, jméno soutěže, sloučit při nedostatku porotců obě kategorie v jedinou, nebo zrušit celou soutěž pro nedostatek příspěvků.
   
   

Slíbil jsem pár instrukcí účastníkům. A jelikož zbývá několik týdnů do uzávěrky a už se mi sešlo pár příspěvků, mohl bych slib dodržet. Není co sice nic světoborného, ale na něco, co mě nedělalo v minulých ročnících dobře, jsem si přece jen vzpomněl.


    Neposílejte pokud možno příspěvky do soutěže na poslední chvíli. Pozdějším posláním povídky nedosáhnete lepšího výchozího postavení. Pořadí povídek, v jakém budou zařazeny na web, do dokumentu a čteny se losuje. Paradoxně tím jenom podráždíte koordinátora.
   Hlaste prosím jakoukoliv potřebnou upravu písma jako je kurvíza či tučné písmo, nebo i například záměrné vynechávání mezer na začátku ostavce. Text se poloautomaticky převádí do html a je nemožné prohlížet podrobně každý text, aby se zachovala jeho plná autenticita.
   Pro text používejte klasická písma. Pokud chcete, aby dokument byl čitelný i pro koncového uživatele. Text bude stejně převeden do standartních fontů.
   Nelámejte text. Je to dobrý zvyk, ale přidělává práci při změně formátu.
   Nečíslujte stránky textu. Jsou s tím taky problémy.
   Poznámky pod čarou taky neradám používat.
   Neposílejte s textem obrázky. Nemůžeme zařadit, vzhledem k tomu, že by to byla výhoda oproti soupeřům. V literární soutěži jde přece jen o literární kvality.
   Dejte své povídce jméno. V minulosti docházelo k tomu, že někteří soutěžící nedali své povídce jméno. Povídka je vaše dítě, a proto si, jako každé dítě, zaslouží jméno, ba má na to i právo. Nepojmenovaná povídka je navíc vaší černou vizitkou.
   
    Po odstartování hlasování si případně stěžujte koordinátorovi na chyby, které jste našli po přeměně textu. Může k tomu dojít a rádi chybu napravíme.
     

Průměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 20436

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 
:: (1 - 2 z 2) :: od nejstarších :: úrovňově ::
Harv - 2005-10-07 00:00:00

Omlouvám se napravím...

Flad - 2005-10-06 00:00:00

Jen poznamka: Za viz se nepise tecka.


:: (1 - 2 z 2) :: od nejstarších :: úrovňově ::

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.