Palantir
oddělovač

Můj pohled na Hvězdné války

Různé > Filmy | 19. 05. 2005 22:07:25 | autor: Harv

Sága skončila
    Mluvím o pohádce, která ovlivnila nejednu generaci. Star Wars zkompletovali svou sérii a dočkali se šestého dílu, posledního kaménku do mozaiky. Sága končí, doufejme, že definitivně, že pan ,skoro režisér skoro scénárista, Lucas nebude nastavovat další trilogii, aby dokončil hattrick.
    Aby bylo jasno. Jsem fanoušek Hvězdných válek, ale přesto bych byl velmi rád, kdyby Star Wars vymyslel někdo jiný než George Lucas.
    Lucas je bezesporu novodobý baron Prášil. Vybájil si svůj svět, jako asi mnoho lidí, ale jako jeden z mála ho dokázal zprostředkovat celému světu. Od Islandu po Jihoafrickou republiku, všichni alespoň tuší, co je to světelný meč či Hvězda smrti. Musím říct, že je krásně vymyšlený svět, i když se nemůžu zbavit dojmu, že je obýván postavami, které moc nepřemýšlejí a hodně věcí dělají na efekt, a pracují v něm podivně se chovající vesmírné bakterie S/síly a celé je to takové nedotažené.
    Zvlášť je to poznat v nové trilogii, kdy si říkáte: Jak mohl ten Palantír, omlouvám se Palpatin vědět, že ten Vyvolený, co má větší hodnotu midichlorianů v krvi než pracujících mozkových buněk, se zachová právě tak, jak se zachoval. Kolikrát jsem si říkal, že kdyby o kousek dál spadl špendlík mohlo to být jinak. Nemohlo. Vše, tedy celá nová trilogie, směřuje k Nové naději. Osud je zpečetěn. A ten kdo tahá za oponou nitky děje je právě farmář z Skywalker ranče, nějaký George. Není moc dobrý loutkář, všichni diváci vědí, jak to dopadne. Jsou ochotní loutkám, zejména té hlavní, odpustit dřevěnost, hlavně když uvidí na plátně ohňostroj a světelnou šou.
    U SW lze také dost dobře sledovat módní trendy, které některé věci určitě inspirovali. Např. Matrixovské létání se nám zatoulalo i do ságy. Je to dobré na efekt a o ten je v Hvězdných válkách až na prvním.
    Pokud si dobře všímáte, nepsal jsem nic o Postě Sithů. Nechci vám prozradit, jak nakonec eskamotér Lucas dokázal podsunul pod tři kostky další, jak se mu to při tom ty tři kostky rozechvěli. Každý si na to musí udělat vlastní názor a nejlépe ho vyjádřit zde v komentářích.
   
   


Průměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 19312

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 
:: (1 - 2 z 2) :: od nejstarších :: úrovňově ::
Paj - 2005-05-26 00:00:00

Jsem nepřítel HV. Podle mého skromného názoru musí být děj pohádky takový, abych mu aspoň na chvíli uvěřil. Dokážu akceptovat koně mluvícího lidskou řečí, nejraději češtinou, dokonce i trpajzlíka s dvojsečnou sekyrou. Neumím ale přijmout dktátora, který disponuje kosmickou technologií jak polonahý osobně šermuje mečem. To je akce divocha z paleolitu. Toť můj názor, ktery nikomu nevnucuji.

Zdenek - 2005-05-21 00:00:00

Musím říct, že na poslední SW jsem zašel již v předpremiéře a bohužel shodou okolností jsem zavítal zrovna do sálu s dabingem. Film mě poněkud zklamal. Je to především pohádka, ale i v těch z nedělního poledni na ČT1 jsou dialogy mnohem inteligentnější. Zvláště rozhovory Anakina s Padmé trhají uši a způsobují srdeční arytmii (A: Jsi krásná; P:To proto, že mě miluješ. A já tě taky miluju; A:Ne, to já tě miluju...). Chápu, že někdy to mohlo být způsobeno naprosto úchylným dabingem, před čímž vás tímto dúrazně varuju (Anakin S. k Padmé: Mluvíš jako separatista!). I některé psychologické obraty hlavních postav mě přišly takové... příliš americké. Nicméně, je na co se koukat, hezky tam hraje hudba a vlastně to ani není tak dlouhé, prostě bezva volba na sobotní večer.


:: (1 - 2 z 2) :: od nejstarších :: úrovňově ::

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.