Palantir
oddělovač

Jarní porada Fandomu 2005

Akce > Cony | 18. 04. 2005 20:13:06 | autor: Harv

Porada Československého fandomu v Čechách probíhala 16. 4. 2005 v penzionu Pohoda v Březové nad Svitavou.
    Na porady se jezdí hlavně kvůli zradám, vyvraždění nepřátel či jiné záškodnické činnosti (tedy alespoň ve filmech to tak chodí). Ani já jsem nebyl výjimkou. Samozřejmě jsem byl vyslán svým klubem (sice o tom téměř nikdo nevěděl:-)) zastupovat jeho zájmy ve Fandomu, ale proč nepřipojit k povinnosti něco navíc. A tak jsem to udělal. Doručil jsem Jarkovi Mosteckému letošního Vidoucího, takže se soutěž může těšit na jeho erudované hodnocení.
    Celá cesta začala průšvihem, nepodíval jsem se dobře do jízdních řádů. Když jsem to zjistil, musel jsem zvolil zběsilý utěk k jiné lince. Po příjezdu na nádraží jsem zjistil, že vlak bude mít zpoždění. Přijel sice na čas, ale snad přepřahali mašinu. Přípojný spoj naštěstí čekal.
    K Pohodě jsem došel v pohodě okolo sedmé hodiny. Zůstal jsem venku v domnění, že je zavřeno. Jak se později ukázalo, hlavní vchod byl zavřený (po celou dobu porady, aby se nám kardinálové na něčem dohodli), ale vedlejší byl otevřený, což mi řekl pohodový provozovatel. Taky mě vyvedl z omylu, tvrdil že vypadám jako klasický scifista (příště si musím zlepšit převlek).
    Samosebou nikdo ještě nebyl vzhůru, dal jsem si černý čaj (MIGa neměli:-) a než jsem dopil, objevil se ve dveřích doživotní prezident ČS Fandomu Zdeněk Rampas. Objednal si snídani. Prý se moc nevyspal kvůli dokonale synchronizovanému chrápání spolunocležníků. Druhý se probudil Jarek, kterému jsem předal už zmíněné soutěžní práce zaslané do Vidoucího. Když se pak vzbudil i Pagi, všem jsem prezentoval práci na plastice Vidoucího. Prý máme jednu z nejhezčích cen, což sice víme, ale když to slyšíte i od někoho jiného, tak to potěší:-).
    Porada samotná začala o trochu později, v 9:09 v jednacím sále nikdo nebyl. Po Pagiho hlasové siréně, která by snad probudila i mrtvého a dokonce probrala ze spánku i Silvera, se začalo s jednáním.
    Letošní porada mě překvapila v několika bodech. Byla výrazně nekonfliktní. Vašek Pravda ani nikdo z jeho týmu nepřijel, takže jsme se vyhnuli střetu mezi znesvářenými tábory. Také účastníků nebylo mnoho, jindy stěsnaní delegáti se mohli celkem pohodlně rozvalit. Jistě, neprobírala se kandidatura a hlasování o Parcon (mimo jedné prvodubnové). Přesto proběhlo několik věcí, které možná zahýbou fandomem i Fandomem.
    Dáreček a Pagi oznámili, že již nebudou kandidovat na své funkce v radě a Pagi dokonce utlumuje svou činnost na Sardenu. Ten po něm přebírá náš starý známý Jiří "Pechy" Pechanec, šéf Scifiworldu. Podstata Sardenu se také trochu změní, z dnešního pomalu deníku se změní na týdeník. Pechyho narážka na ostatní tři přítomné členy rady "A co vy tři..." zůstala bez odezvy, ale vyvolala smích.
    I další jednání bylo vpravdě revoluční. Fandom se sám sebe ptal, jak dál s Parcony (kde jsem musel vysvětlovat Martinu Koutnému, že naše kandidatura, byla "zatím" jen žert) a došel k závěru, který už předeslal neúčastnící se Václav Fořtík, že se bude muset vytvořit cosi jako organizační výbor. V rámci Parconu se snad budou organizovat mezilinijní přednášky, které jak věřím by pomohli prezentaci Fandomu fandomu.
    Mluvilo se o literárních soutěžích. CKČ se rozšíří či spíše přeorganizuje do 4 kategorií: posunou se hranice mezi jednotlivými kategoriemi a vznikne nová kategorie - mikropovídka. Udržena zůstane i tradice jedné soutěže pro mladé autory. Původně spektráckou soutěž O cenu Jima Dollara přebírá Silver pod názvem Diamantový věk.
    To byla jarní porada. Kdybych nenasedl k Pechymu do auta, který mě dobrosrdečně chtěl hodit do Č. Třebové na vlak. Ve Svitavách totiž na křižovatce u jeho stařičké Škody 120 nevydržely brzdy. Jen pohotová reakce smykem nás zachránila od nárazu do kamionu. Děkuju, Pechy. Zbytek cesty jsme jeli na rychlostní stupeň jedna a dva, byla to notně depresivní cesta. Nevím, jestli mám na Pechyho smůlu, ale na dvou ze dvou akcí, co jsem s ním jel domů, se stal průser. Samosebou by taky mohl říct, že mu přináším smůlu já a možná to tak bude.
   
   


Průměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 16153

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 
:: (1 - 1 z 1) :: od nejstarších :: úrovňově ::
pagi - 2005-04-19 00:00:00

dvě drobné poznámky: určitě nebudu kandidovat na předsednictví, do rady podle toho, kolik času mi nechá moje nové zaměstnání, a za druhé pro autory do 18 let tu je také soutěž o cenu barda marigolda, i když, jak na poradě podotkl nejeden hlas (myslím, že dva), je specifická a s menším záběrem než byl dollar


:: (1 - 1 z 1) :: od nejstarších :: úrovňově ::

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.