Palantir
oddělovač

Asterion 2004

Literatura > Fantasy | 20. 12. 2004 14:37:43 | autor: Zdenek

   Vzhledem ke svému členství v asterionském týmu považuji za určitou povinnost informovat o dalším dění v tomto táboře na konci tohoto roku.
Čas temna    Nejvýznamnější událostí je vydání reedice hlavního modulu, která dostala název Čas temna. Proč? Tento kontext můžeme vztáhnout jak na dění ve světě Asterionu (historické kataklyzma), tak na situaci, která probíhala určitou dobu v nakladatelství Altar. Nedostatek financí a zvolna klesající zájem o asterionské moduly přinutily Altar snížit frekvenci vydávání nových modulů na jeden ročně. Vyprodání výtisků hlavního modulu a modulu Dálavy, stejně jako spousta nových věcí, které celý Asterion ještě více zkomplexnily, bylo důvodem k vydání reedice, kde všechny texty budou přepsané tak, aby odpovídaly momentální situaci na Asterionu. Navíc bylo nutné do reedice začlenit také modul Dálavy, sepsat nová dobrodružství, vypsat všechny historické události od nejstarších po nejnovější a zároveň se vejít do předepsaného počtu stran. To nutně vedlo k vypuštění mnoha důležitých informací, které se však naštěstí neztratí, ale budou k nalezení na bonusovém přiloženém CD.
   Další věcí, která vydání reedice notně pozdržela, bylo čekání na Dračí doupě Plus. K reedici bylo totiž nutné přiložit obsáhlou aplikaci pravidel DrD Plus na asterionské reálie, jejíž vytvoření vyžaduje nezbytný čas. Jelikož je však nutné stihnout vše do vánočního termínu, bylo nutné provést určitá opatření. Dračí doupě Plus vychází v těchto dnech stejně jako reedice hlavního modulu Asterionu, avšak aplikace se objeví na originálním přiloženém CD, které bude vylisováno až v březnu. V reedici se tedy v letošní várce objeví kupón, po jehož předložení někdy od března vám bude v autorizovaných prodejnách CD vydáno.
   Situace je to jistě složitá a mnohým nezúčastěným se to může zdát až směšné, avšak nedá se nic dělat. Otázkou je však další vydávání asterionských modulů. Reedice hlavního modulu by sice měla jejich prodej zvednout, avšak budoucnost Asterionu je i tak nejistá. Zatím je možné slíbit pouze modul na rok 2005, pojednávají o Stínovém světě, cestě duší po smrti, myšlenkových bytostech, subotamských mniších a přírodní úrovni s věcmi, které k ní nezbytně patří, tedy druidové, salové (duchové živlů,zvířat a rostlin) a šamani.

Obloha z listí a drahokamů Falešná apokalypsa

   Měl bych se ještě zmínit o modulech, které vyšly od mého posledního informačního článku o Asterionu, který se na tomto webu objevil na konci léta 2002 (odkaz na něj naleznete na konci tohoto článku).
   Na konci roku 2002 spatřil světlo světa modul Obloha z listí a drahokamů, zatím nejobsáhlejší modul Asterionu vůbec. Popisuje domovinu temných elfů (zdařilé mystické popisy Jirky Buchty), horská trpasličí města, prokleté město Zurk, prosperující multikulturní Minkor a především rozsáhlou kapitolu o skřítcích lesních a horských a jejich podivuhodném životě od Gilgalada (Zbyněk Holub). Převážně ze Zbyňkova pera také pochází rozsáhlé epické dobrodružství o artefaktu Skřítčí srdce. Samozřejmostí je popis nových myšlenkových bytostí a barevné mapy.
   V roce 2003 už došlo k již popisovanému zpomalování vydávání modulů. Modul Falešná apokalypsa se zabývá tématem magie, způsoby jejího čerpání a využívání. Kouzelník se konečně může specializovat podle svého zaměření, na což jsou ovšem pravidla Dračího doupěte 1.6 krátká, takže vydání Dračího doupě Plus je jistě krokem vpřed i co se týče Asterionu. Je tu také pojednání o magických artefaktech a jejich tvůrcích, magických místech a především představení nového jevu na Asterionu – psionice. Dobrodružství o magickém klání na Albirejské univerzitě je přijímáno hráči rozporuplně, já se raději zdržím komentáře, protože jsem se na něm také podílel.

   Tak to je zatím ode mne vše. Sedmnáctka s námi!Průměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 8483

Související příspěvky Související příspěvky:

Galerie O Asterionu

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.