Palantir
oddělovač

31. ročník Ceny Karla Čapka vyhlášen

Literatura > Soutěže | 24. 10. 2011 22:00:28 | autor: Harv

Československý fandom vyhlašuje 31. ročník literární soutěže Cena Karla Čapka.

Své práce žánru sci-fi, fantasy nebo hororu s fantastickými prvky psané česky nebo slovensky zasílejte v elektronické formě nejlépe emailem, možno též na CD, DVD či disketě, a současně ve čtyřech čitelných papírových kopiích (anonymní výtisky bez uvedení jména autora, doporučená velikost fontu alespoň 12) na adresu administrátora:
Jiřina Vorlová, Mariánská 401/41, 142 00 Praha 4 - Lhotka (e-mail AQUILA@ALTAR.CZ nebo AQL@SEZNAM.CZ)

Do obálky prosíme přiložte:
1) průvodku obsahující vaše jméno, přesnou adresu, kontaktní email, telefon a názvy všech zaslaných soutěžních prací – u povídkových kategorií lze soutěž obeslat nejvýše dvěma pracemi v každé kategorii, kategorie novela je omezena na jediný příspěvek od autora. Můžete uvést i orientační počet znaků (včetně mezer). Kontrolu přesného počtu znaků a zařazení do příslušné kategorie podle rozsahů uvedených níže provede administrátor.
2) čestné prohlášení (vlastnoručně podepsané), že soutěžní práce dáváte k dispozici organizátorům soutěže pro jedno otištění bez nároku na honorář.

Upozorňujeme na omezení počtu prací od jednoho autora a na povinnost zasílat jak papírovou, tak elektronickou formu práce. Rozhodně však nelze považovat za elektronickou kopii oskenovaný text jako sled obrázků či formát PDF. Nejvhodnější je formát DOC z Microsoft Wordu, RTF, ODT či prostý TXT (v rozumném kódování).

Do soutěže nemohou být zařazeny práce, které se již zúčastnily některého z předchozích ročníků, byly již publikovány v oficiálních tiskovinách či na internetu nebo jsou současně přihlášeny v jiné soutěži celostátního významu!

Vymezení soutěžních kategorií je následující:
mikropovídka – max. 9 000 znaků (včetně mezer)
krátká povídka – 9 001 až 30 000 znaků
povídka – 30 001 až 90 000 znaků
novela – 90 001 až 450 000 znaků
Práce delší 450 000 znaků (včetně mezer) nebudou do soutěže zařazeny.

O přesném zařazení do kategorie rozhoduje administrátor soutěže.

Uzávěrka tohoto ročníku soutěže je 30. listopadu 2011. (Jedná se o datum doručení, nikoli odeslání!) Práce doručené po tomto termínu budou po dohodě s autorem zařazeny do následujícího ročníku. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na Parconu 2012 v Bratislavě.

Bližší informace podá administrátor nebo je lze najít na stánkách Fandomu v sekci CKČ. Zde najdete mimo jiné v článku Několik rad a doplňujících pokynů... neformální pojednání shrnující zkušenosti z dosavadního administrování a dále seznam příspěvků, které již byly do aktuálního ročníku zařazeny.

Před odesláním příspěvku se ujistěte, že nebyl nikde publikován, a to ani na webu ani v rozhlase. Nezapomeňte na průvodní materiály – čestné prohlášení vlastnoručně podepište.

Uzávěrka 30. 11. 2011 znamená datum doručení příspěvku, nikoli odeslání poštou! Již 2. 12. 2011 je totiž třeba zkompletované balíky a cédéčka odvézt porotcům na Fénixcon do Brna. Je možné domluvit si osobní předání příspěvků v Praze, účastníkům ze zahraničí jsem ochotna při včasné dohodě příspěvky vytisknout a podepsané čestné prohlášení přijmout oskenované ve formě souboru.

A nakonec ještě jednou to nejdůležitější: kontakty. E-mail AQUILA@ALTAR.CZ, poštovní adresa Mariánská 401/41, 142 00 Praha 4 – Lhotka.

Těším se na vaše příspěvky!

Jiřina VorlováPrůměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 52679

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 
:: (1 - 6 z 6) :: od nejstarších :: úrovňově ::
ThomasV - 2011-10-27 22:37:47

Tak, či tak děkuji :-)
Psát povídku na nějaké téma jsem si už také zkoušel, dokonce několikrát, ale málokdy z toho vyšlo něco, co by se mi opravdu líbilo. Rozhodně mám radši, když můžu psát o tom, o čem se mi zrovna psát chce a na co mám inspiraci :-) Bohužel pro mě to jsou poslední dobou spíš povídky z reálného světa, než nějaká fantasy. To mi přijde tak nějak už ohrané. Ať čtu z fantasy cokoliv, vždycky si nakonec řeknu \"nic nového pod sluncem\".

squire - 2011-10-27 14:00:13

Tak zrovna tohohle je velká většina pro ThomaseV nepoužitelná, protože jsou to buď soutěže pro školáky, přísně regionální soutěže anebo jednorázové soutěže na zadané téma, kam se logicky nedá poslat povídka už delší dobu hnijící v šuplíku.

Účastnit se soutěže se zadaným tématem, neřknu-li se zadaným hlavním hrdinou, jsem si vyzkoušela letos (Povídka Istroconu) - jde to, ne že ne. Minimálně je to dobré cvičení ve vypsanosti.

Harv - 2011-10-26 22:44:33

UTFGYP http://www.vaseliteratura.cz/souteze/literarni-souteze.html

squire - 2011-10-26 08:33:46

Jiných soutěží je dost, jenom nejsou inzerované tady:)

Merlin - 2011-10-25 22:46:28

Nebude to tím, že tady jsi na stránkách Sci-fi a Fantasy Klubu? ;o)

ThomasV - 2011-10-25 22:12:05

Proč jsou, kruci, všechny soutěže na sci-fi, fantasy a horor? Mám pár docela dobrejch, řekl bych, povídek, kde ale není ani zbla o fantasy ani sci-fi a nemůžu je nikam poslat a nehodlám je ničit tím, že je zasadím do rádoby fantasy světa.


:: (1 - 6 z 6) :: od nejstarších :: úrovňově ::

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.