Palantir
oddělovač

Vidoucí 2011: propozice

Literatura > Vidoucí | 03. 04. 2011 08:10:08 | autor: Harv

Jízdní řád soutěže Vidoucí pro ročník 2011 se představuje.

ČASOPIS PEVNOST, SFK PALANTÍR A SFK ISLINGTON VYHLAŠUJÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

VIDOUCÍ 2011

Vidoucí je literární soutěží elektronického věku. Hlasování probíhá na internetu a jeho veřejné části se může zúčastnit kdokoliv. Příspěvky hodnotí odborná porota, kterou tvoří redaktoři Pevnosti, členové klubů Palantír a Islington a pozvaní externí porotci. Hodnocení je dvoukolové a současně s druhým kolem probíhá veřejná anketa o nejlepší povídku druhého kola, jíž se může zúčastnit kterýkoliv návštěvník stránek.

Výjimečnost Vidoucích spočívá zejména ve faktu, že soutěžící dostanou od porotců zpětnou vazbu, kritiku své povídky, a tak se přesně dozvědí, co se kterému porotci na jejich díle líbilo či nelíbilo.

Podmínky účasti v soutěži:

 • Musí se jednat o původní nepublikovanou povídku, která nebyla v průběhu trvání soutěže poslána do jiné soutěže, v českém nebo slovenském jazyce, v rozsahu 1800 až 54000 znaků (včetně mezer, titulek se jménem povídky se nepočítá) a která jeví prvky fantastiky (sci-fi, fantasy či hororu).
 • Počet příspěvků od jednoho autora je omezen na 3 příspěvky.
 • Povídky zaslané do soutěže musí být anonymní. Veřejné přihlášení k autorství bude bráno jako porušení pravidel.
 • Autor uvede osobní údaje mimo soubor s povídkou (např. v externím souboru). Povinné údaje jsou (jejich neuvedení bude bráno jako porušení pravidel): jméno, e-mail, jména příspěvků, údaj o jejich rozsahu s počtem znaků (včetně mezer) a informace o žánrovém zařazení povídek. Nepovinné pak: pseudonym, adresa, rok narození, telefon, apod. Osobní údaje slouží ku potřebě pořádání soutěže, pro lepší komunikaci se soutěžícími a statistickým účelům a nebudou poskytnuty třetí straně bez svolení autora.
 • Autor zasláním svého díla do soutěže souhlasí s anonymní publikací na webových stránkách SFK Palantír, po dobu hodnocení veřejností (viz níže) a s další neanonymní publikací tamtéž po skončení hodnocení. Dále pak souhlasí s případným uveřejněním v časopise Pevnost (za standardní honorářové sazby), v klubovém fanzinu „Šedý zákal“ či v případném sborníku.
 • Autor se nesmí zúčastnit soutěže jako porotce, ale pokud autorovy příspěvky nepostoupí do druhého kola, může se autor zúčastnit veřejné ankety.
 • Soutěžní příspěvky můžete posílat do půlnoci 31. 8. 2011, kdy je uzávěrka soutěže, na e-mailovou adresu vidouci@centrum.cz (do předmětu vepište: „Vidoucí“).
 • Příspěvky posílejte výhradně jako komprimovanou přílohu (archiv .zip nebo .rar). Příloha mailu musí obsahovat: text soutěžní povídky (povídek) i s jejím jménem, a dále samostatný textový dokument s požadovanými údaji o autorovi a jeho díle (dílech). Každá povídka musí být v samostatném textovém souboru. Textový soubor musí být nazván stejně jako povídka a musí být uložen ve formátu .txt, .doc nebo .rtf.

Doporučení:

 • Názvy souborů s povídkami ponechte raději bez diakritiky (háčků a čárek), české znaky se mnohdy neplánovaně transformují na různé klikyháky.
 • Nepoužívejte neobvyklé fonty a formátování textu (například barvy nebo obrázky), porotcům se nic z toho nemusí (a většinou ani nebude) zobrazovat správně.
 • Nenechávejte zasílání příspěvků na poslední chvíli. Rozhoduje čas, kdy e-mail koordinátorovi soutěže dojde, ne čas odeslání!

Každá povídka, které nesplňuje pravidla, bude ihned po zjištění porušení pravidel vyřazena ze soutěže.

Konečné výsledky budou zveřejněny na slavnostním večeru na STARconu 2012 v Praze. Ti nejlepší obdrží věcné ceny od sponzorů, výtvarně ztvárněné pardubické perníčky a vítěz pak pamětní keramickou cenu.

Průběh hlasování:

 • Hlasování v prvním kole probíhá neveřejně. Část odborné poroty vybírá z příchozích příspěvků nejlepší, které postoupí do druhého kola. Text bude porotě předkládán v původní formě. První kolo se uskuteční v mezidobí 1. 9. - 30. 11. 2011.
 • Druhé kolo probíhá na stránkách pořádajícího klubu, kde jsou zveřejněny všechny postupující povídky. Text povídek bude převeden do HTML a do společného dokumentu s jednotným formátem.
 • Hodnocení se dělí na soutěžní část, kde porotu budou tvořit redaktoři Pevnosti, členové klubů Palantír a Islington a pozvaní externí porotci, a anketní, kde porotou budou čtenáři a návštěvníci webových stránek www.sfkpalantir.net.
 • Hlasování ve druhém kole bude probíhat mezi daty 1. 12. 2011 – 28. 2. 2012.

Organizátoři si vyhrazují možnost změnit podmínky soutěže, jméno soutěže, při nedostatku hlasujících zrušit veřejnou anketu, nebo zrušit celou soutěž pro nedostatek příspěvků.

Další zajímavé informace a doporučení naleznete na stránkách pořádajícího klubu.Průměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 492964

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 
 1 2 3 další > :: (1 - 20 z 44) :: od nejstarších :: úrovňově :: zobrazit vše
Saidhi - 2011-08-01 18:26:53

Díky :)
No, doufejme, že zabije jen samotné aktéry, případně. Možná budou dvě, ale to si nejsem jistá, zda stihnu. Uvidíme. Hlavně nejdřív sepsat alespoň tu první, když už je kostra hotová vcelku i s detaily.

squire - 2011-07-30 22:09:42

Po přečtení článků typu Smějeme se s porotci Vidoucích to navíc vypadá, že čím méně zkušený autor, tím více sebevědomí má:-DDD

Tilio - 2011-07-28 16:20:38

Hele, tak vzdycky je dobry se dozvedet, jak na tom jsem, ne? Ver, ze k nam ani zdaleka nepisou jenom sebevedomi a zkusenejsi autori:D Takze sance by byla.
Vidouci maji v tomhle navic velikou vyhodu, dozvis se nejenom jestli se tva tvorba libi / nelibi, ale i pripadne proc. Coz je super bonus! Plus, my se navzajem cepujeme, abychom nepsali sproste a jedovate komentare, ale konstruktivni kritiky;)

Cimz te chci povzbudit. Neboj se toho. Jedna povidka navic, to nas uz nezabije.

Saidhi - 2011-08-01 18:28:14

Taky děkuju :)
Budu každopádně držet pěsti palce, aby se ti to povedlo, nikdy nevíš, tak ještě neházej flintu do žita. Ono se může stát, že s tím, jak tak sleduju dění kolem sebe, to možná nestihnu i já :/:P

Ronkar - 2011-07-28 12:37:04

Zdravím Saidhi :) Za pokus nic nedáš. Navíc, myslím, že píšeš obstojně a máš nemalou šanci dostat se alespoň do druhého kola ;)
Já bych se rád účasnil - ještě se s tím zkusím nějak poprat, ale spíš mi to nevyjde :(

Saidhi - 2011-07-27 13:55:49

Příště budu koukat lepší na datumy... :/
Škoda, že se nakonec neúčastníš.

Saidhi - 2011-07-27 13:51:17

Přemýšlím, zda zkusit štěstí nebo ne. Jsem ohledně techhle věcí dosti skeptická a v tom, jak jsem na tom s kvalitou psaného projevu v porovnání s dalšími i mnohem sebevědomějšími a zkušenějšími autory dosti nejistá... Píši sice už od třinácti, ale ony věci přišly maximálně na weby s příslušnou tématikou.
Tak že by po několika letech první účast v soutěži?
Hm, uvidíme, ale minimálně o jedné zatraceně silné konkurenci už vím - mimochodem tímpádem i pozdrav Ronkarovi :)

Ronkar - 2011-07-13 09:36:54

Tak nic. Chtěl jsem soutěžit i letos, ale jediná povídka, kterou bych mohl poskytnout, je moc dlouhá a ani za boha se mi ji nedaří zkrátit do požadovaného razshau :(

DoctoreX - 2011-05-30 14:26:54

Málem jsem zapomněl, díky za odpověď.

DoctoreX - 2011-06-08 09:23:49

Hmmm...uznávám. A asi i značně na hraně dobrého vkusu. Občas dřív něco plácnu, než se nad tém zamyslím.

ThomasV - 2011-06-08 07:50:21

Jo, už to vidím. No dobře, tak detailně jsem to nečetl :-)) Můj komentář stejně spíš vyjadřuje negativní postoj na submisivního homosexuála. Vzhledem k tomu, že zmiňovanou diskuzi si jen těžko bude někdo dohledávat je to tady trochu OT.

DoctoreX - 2011-06-07 20:12:30

A? Jen tak mimochodem zkus si nejprve pročíst debatu na kterou reaguješ a až potom dělat frajera. Myslím si, že je z ní dostatečně jasné, že o jeho předchozí přítomnosti zde vím. Jen tak mimochodem. Můj příspěvek nedává smysl bez pochopení toho, jak hezky jsem si na sebe upletl bič v jedné diskuzi na pevnosti.

ThomasV - 2011-06-06 07:50:54

No to jsme rádi, že to víme. A mimochodem, James tady byl mnohem dřív jak ty, křečku.

Doctorex - 2011-05-30 16:18:29

Já vím, že na první pohled působím jako submisivní homosexuál, aleměl bys vědět, že největším potěšením je mi zvuk důtek dopadajících na záda někoho jiného.

JamesFaith - 2011-05-30 14:29:28

To víš, myslím na tebe při každém kroku. *evil grin*

DoctoreX - 2011-05-30 14:26:33

Sakra ty mě sem s těma svýma zapařenýma hnátama pronásleduješ :-D. Ale ne, koukal jsem, že ti loni tahle soutěž docela vyšla...

JamesFaith - 2011-05-30 14:00:33

Probíhá to tak, že po skončení soutěže dostaneš speciální mail, kde jsou uvedeny poznámky od jednotlivých porotců.

Doctorex - 2011-05-30 12:07:01

Jen tak mimochodem, slyšel jsem, že tu porotci dávají ke každé povídce zpětnou vazbu...jak to probíhá? Nebo to byl jen komunikační šum? Protože tady jsem našel jen jejich nejlepší hlody :-)

Tilio - 2011-05-30 10:41:02

Jdi do toho! Doprej si!

Disclaimer: tento prispevek by nemel byt chapan jako vyzva k zasilani povidek sitych horkou jehlou, nectenych autorem, bez korektur ci jinak nedodelanych.

DoctoreX - 2011-05-28 21:23:40

Hmmm...tak účast mě opravdu velice láká. Mám v hlavě dva nápady, ke kterým už mám stohy poznámek, ale v podstatě jsem ještě nenapsal ani čárku :-). Takže uvidíme, musel bych sebou hodit, protože čím vyšší teplota, tím hůř můj silikonový mozek funguje.


 1 2 3 další > :: (1 - 20 z 44) :: od nejstarších :: úrovňově :: zobrazit vše

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.