Palantir
oddělovač

SFK Palantír o sobě (rok 2003)

Různé > Pro členy | 10. 02. 2003 21:01:56 | autor: Harv

Toto je historický článek SFK Palantír o sobě z roku 2003.

Palantír. Těm, kteří četli Tolkiena anebo si dokola ohrávají film Petera Jacksona, řekne toto slovo víc než obyčejnému smrtelníkovi. Palantír znamená Vidoucí kámen, jakési vizuálně-komunikační zařízení ve Středozemi. Ale už od 22. 3. 2002 má další význam - pojmenoval se tak totiž nově vzniklý pardubický Sci-fi a Fantasy klub.

LOGO PALANTÍRU


Tento původně pouze spolek přátel se zájmem o různé podoby fantastiky (ať už je to čistě SF, fantasy, horor nebo japonská manga a anime) se sjednotil pod jednu hlavičku, jediné logo a dal si za cíl dále šířit a propagovat fantastiku ve všech jejích podobách.

Palantír je od 13. 4. 2002 řádným členem Československého Fandomu, oficiální fanouškovské organizace. Od léta 2002 funguje oficiální klubový web (právě se na něm nacházíte). Roku 2003 se pak společně s weby Scifiworld a klubem SFK Syndrid dohodl na spolupráci při pořádání literární soutěže Vidoucí. Kromě jiného také jeho členové ve spolupráci s Ústaf Production natočili film Matrix:Remixed, jezdí na cony a minulý rok se k těmto činnostem přidalo i vydávání občasníku Šedý zákal.

Pokud byste měli zájem se do práce v klubu zapojit, stát se členy, nebo se jen o něm něco dozvědět, napište nám na mail.Chcete-li nám pomoci v propagaci našich stránek, umístěte na své stránky některou z těchto ikon, výměna je samozřejmě možná.


palantir_banner.swf

O NÁS

Po delší době jsem se rozhodl aktualizovat tuto položku webu pro případ, kdyby se k nám někdo chtěl přidat, a nevěděl, jaký druh "magorů" vlastně jsme. Aby bylo hned od začátku jasno jsme ten nejhorší druh, většina členů docházela po čtyři roky (někteří si ještě tuto ustavní léčbu neodkroutili:-) do Ústafu nebo na pardubický gympl (což je taky ústav - hanba mluvit), takže někteří (všichni) členové jsou tímto nesmírně poznamenáni.

Harv

Harv

Počáteční věta dialogu: "Tak co si mi přines?"

Typický začátek věty při poradě klubu: "Prostě..." nebo "Teď jsem si ještě vzpomněl..."

Rozporuplná postava stojící za okolnostmi vzniku Palantíru, klubový vůdce a stařešina, jenž se po většinu svého času zabývá překecáváním význačných lidí o tom, že Palantír je nejlepší a stojí za to se ke klubu přidat. V klubu vyniká zejména svými všeříkajícími proslovy, protože nikdo jiný je nechce dělat. Má též na starosti práci administrátora literární soutěže Vidoucí. Krom toho, že propaguje náš klub navenek (to je ale zástupce:-)), se snaží také sám tvořit. Kreslíř, autor a horlivý návštěvník conů. Vyniká "osobitými" povídkami, občas přeceňuje své výtvarné schopnosti. Někdy nepříjemný svým sarkastickým humorem na cizí učet.

Čím ho potěšíte: Dáte mu nějakou muziku, co se dá jakž takž poslouchat nebo napíšete článek na web.

Jarník

Typická hláška: "Tak povídej..."

Technical support klubu. Umí dělat web, malovat, stříhat videa (možná i zpívat:-)) Člověk zodpovědný za stránky SFK a zároveň největší otaku ze všech. Dá se říct, že kdyby nebylo Jarníka, nebylo by Palantíru. Od památného Euroconu zásadně používá lineární smajlíky, protože zde propadl kouzlu mangy a anime. Mimo stránek SFK je webmasterem The Space Station Futurama - asi nejlepší české stránky o seriálu Futurama od Matta Groeninga. Přes svou plachost je stmelujícím prvkem klubu a nejaktivnějším návštěvníkem conventů.

Čím mu uděláte radost: Budete hezky mluvit o kreslených postavičkách s velkýma očima.


Kubíci (Mirek "Mike" a Martin "B.E.M.")

Typická otázka ohledně libovolného blížícího se conu: "A bude tam manga & anime?"

Nejčastější příspěvatelé na stránky Palantíru, znamenití filmoví a anime recenzenti, zakladatelé tzv. "kubíkovské povídky", hlavní palantírovská tvrdá linie sci-fi a anime. Zdá se, že vědí téměř všechno, přinejmenším vědí dost. Pokud byste se mikea zeptali, co roxxorz, pak by s devadesátiprocentní pravděpodobností odpověděl 1) anime, 2) sci-fi (i vlastní tvorby ;-)), 3) Nightwish, 4) brčka s kloubem, a to v uvedeném pořadí. B.E.M. je zaměření podobného - sci-fi, a to zejména zlatý věk (nebo to, co za zlatý věk považuje), anime, okrajově manga a fantasy literatura. Zřejmě největší Nightwish fan v ČR. Je rovněž autorem několika krátkých (ale i opravdu dlouhých) SF&F povídek.

Typická krátká kritická recenze filmu: "Je to shit..."


Chalda

Klasická hláška: "Nechci vám do toho remcat..." nebo "Být vámi bych..."

Znamenitý destruktivní kritik. Většinou poukáže na faktické nedostatky a problémy, které by měl někdo vyřešit (avšak ne on). Kritická (ale nezbytná) složka klubového vedení, nadšenec do fantasy a chladných zbraní obecně (v současnosti se zabývá šermem). Obvykle vesele se zubící, ale zcela jistě známý pod obecným označením "gnóm Chalda".


Zdeněk

Klasická rozhořčená reakce: "Já ti dám, že nic nedělám..."

Vyučuje se na vysoké škole kopáčem, nicméně z něj nejspíš nebude Ukrajinec, ale archeolog. Je silně fantasy pozitivní, profeistovsky orientovaný člen klubu a literární autor vyznačující se svou téměř vždy skvělou náladou, všeobecně přívrženec mytologií a black metalu (rozumějte hřbitovních písní). Nadějný mladý autor s vysoce rozvinutou fantazií a občasnými sarkastickými poznámkami. Podílí se na tvorbě modulů pro Asterion a sám hraje PJ jedné pochybné skupině dobrodruhů.

Čím se mu nejvíce zavděčíte: Buď budete poslouchat metal nebo budete blázen do RPG.


Vlasta

Klasická reakce na pozitivní podnět: "No vidíš to...:-)"

Nejúspěšnější autor z palantírského stáda (úspěšně se účastní Ikara a CKČ). První adoptovaný synek Palantíru, který je paradoxně nejstarší a scifisticky nejzkušenější. Díky němu došlo k propojení Palantíru s Kultem fantazie a Scifiworldem. Člen anime bloku, scifista a horlivý zastánce díla P. K. Dicka. Oblíbený společník (nepostradatelný zvláště v hospodských zařízeních).


Aleš

Většinou je špatně naladěný a na potkání zabíjí pohledem (členové klubu si však vypěstovali imunitu proti této strašné zbrani). Přesto velmi talentovaný kreslíř (autor obálky prvního Šedého zákalu).

Poznámka: Jeho papír je nedotknutelný.


Radek "henman" Kamenský

Moudrý člověk dobrovolně se hlásící k Palantíru, osamocený pirát nočních chodníků (rád chodí na procházky), obdivovatel a milovník drůbeže (zejména slepic) a zastánce alternativních newoknových operačních systému. Dobře se vyzná v soudobé počítačové technice a především softwaru.

Klasická hláška: "No jooo, Wokna" ;)


Mosquito

Sám se považuje za externího člena Palantíru, i přesto však je aktivnější než mnozí řádní členové. Hraje v rockové kapele Navar. Dříve psal krátké povídky, avšak poté, co v jednom svém díle použil motiv povodně, vzdal se kariéry spisovatele s tím, že již nechce způsobit další katastrofy.


Ondra

RPG pozitivní člověk. Nejmladší pravidelný člen klubu. Chystá se začít navštěvovat nejrůznější akce, ať už jde o cony, o dřevárny nebo LARPy.


Dobeš

V klubu platí: Jestli chceš nějakou práci totálně zazdít, dej ji Dobšovi.

Považuje se za člena klubu, i když pro něj nic nedělá. Jeho pracovní morálka je trvale na minimu (jedinou výjimkou je, když požaduje něco po druhých), ze všeho se ale vykecá (ne nadarmo studuje právničinu). Dále vyniká neobvyklou dávkou štěstí a nešikovnosti. Radost mu uděláte, když se s ním budete bavit o silných autech. Typický výraz po urážce: ignorující úsměv, zabijí pohledem.

Čím ho potěšíte: Pozvete ho na pivo/a.


Saruman

Snad již patří k historii palantířího webu- jakýsi podivný šotek. Též zvaný Bílý blázen či pološílenej Maia, někdejší šéf Bílé Rady, nyní marasmickej dědula nad hrobem - ten pošuk Saruman. Tajemná a schizofrenická postava palantířího webu, která je nebezpečná svému okolí hlavně svou nešikovností.Průměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 286042

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 
 1 2 další > :: (1 - 20 z 30) :: od nejstarších :: úrovňově :: zobrazit vše
Phoenix - 2005-09-15 00:00:00

mohli bi ste nekde na vas web umisnit moju ikonu pls kod:

<P><A title="super ikony" href="http://www.clan-westcoastboys.aktualne.cz/" target=_blank><IMG src="C:Documents and SettingsRomano & AntonioLocal SettingsTemppreviewwcb8.jpg" border=0width=75 height=60</A></P>

Woldemord - 2005-03-22 00:00:00

Vy všichni jste tu nějaký divný maníci........Moch bych se přidat?

Já taky rád Sci-fi.*velký úsměv*

Zdenek - 2005-02-12 00:00:00

:o)))) 2Sova: Příště donesu další "tajemný úsměv"

Sova - 2005-02-09 00:00:00

Komentář no máte to super ale já sem chtela strasne pozdravit zdenka, pac ma pekny triko se zelvickou a doufam ze mu nevadi ze mu rikam Želvička. Já sem jeste chtela rict že jaks byl u nas na deskovkach tak že ten šedej zákal je boží a že bych si ho chtela aspon okopcit a clanek o dracich je supr. tak cau, Želvičko

Harv - 2004-12-14 00:00:00

2Členi: Na tuto otázku bych ci rád odpověděl, ale bohužel nejsem schopný na ní odpovědět. Členem Palantíru je ten, který se za něj považuje. Co se týče anime, tak se, chtě nechtě, o něj zajímá kdokoliv, kdo přijde do styku s jedním s anime sekce Palantíru, s B.E.M.em s Mikem a samosebou Jarníkem

Laila - 2004-12-13 00:00:00

Ahoj, ráda bych se zeptala, kolok máte v klubu členů a kolik se vás zajímá o anime...

Jarníku...už se těším na to, co si sliboval a Akiconu ^_^

Sordid - 2004-09-03 00:00:00

Zdeněk: Já mám dojem že myslel stránky obecně.

Zdenek - 2004-09-02 00:00:00

2Kuba: A co bys chtěl psát zrovna sem, do představování klubu?

Komár - 2004-09-02 00:00:00

Trošku nám to tu mrzne, měl by sem asi občas někdo něco napsat ^_^

BEM - 2004-05-31 00:00:00

Jj, to byla moje břitká ironie ^_~... Takže vážně - drtivá většina jsou překlady z anglických titulků. Z japonštiny překládáme, jen když je to proveditelné a zároveň nutné (např. když anglický titulek chybí), nebo vhodné (v případě, že je anglický překlad hodně nepřesný nebo úplně mimo ^_^)...

Sordid - 2004-05-28 00:00:00

To má bejt jako ironie?

Koukej jít s pravdou ven!

BEM - 2004-05-27 00:00:00

Aleš: No jasně. Že váháš ^______~.

Sordid - 2004-05-27 00:00:00

A že se tak směle ptám - to předpokládám překládáze z japonštiny?

Jarnik - 2004-05-27 00:00:00

Zdenek: Jurinoki je skupinka cca 6 osob (citajici i kubiky a mne), ktera se venuje prekladu anime (zatim jen Haibane renmei, je tu nekde recenze). Totan je nejvetsi a nejprofesionalnejsi ceska fansubberska skupina. Zrovna prekladaji Monster - anime, ktere se ma zcasti odehravat i v Cechach :D

Zdenek - 2004-05-27 00:00:00

Eh? Co jsou tato uskupení zač? To jsou nějaké "I love anime" kluby?

Jarnik - 2004-05-26 00:00:00

hejty: abych se pridal k Harvovi: Kdy se konečně lidi z Kultu naučí psát správně Jurinoki? :DD

No vztah je takovy, ze mikem, BEM a ja jsme jadrem Jurinoki, me ted navic jeste zlanarili do Totanu. Jinak nema Jurinoki a Palantir krome clenu spolecneho v podstate nic.

HejTy - 2004-05-26 00:00:00

Pardon.Opakuji svůj dotaz, ó mocný Palantíre.

Harv - 2004-05-26 00:00:00

2Hejty Kdy se konečně lidi z Kultu naučí psát správně Palantír?

hejty - 2004-05-24 00:00:00

Když tak porovnám seznam členů s titulkama českého Haibane, asi chápu proč na mne Jarník tak vyběhl při označení "Totan."Jak přesně je vztah mezi Palantýrem a Jurinoky?

Sordid - 2004-05-23 00:00:00

Noó... pravdu?


 1 2 další > :: (1 - 20 z 30) :: od nejstarších :: úrovňově :: zobrazit vše

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.