Palantir
oddělovač

Žalozpěv za Palantír

Různé | 22. 10. 2008 23:36:20 | autor: Harv

Palantír je klub, který byl založen časného jara roku 2002. Za tu dobu si vydobyl místo na slunci a o tom, že stále funguje a pracuje svědčí i to, že čtete tenhle článek. Bohužel samotná zářná minulost není zárukou toho, že by tomu mělo věčně.

Tohle je článek zhzelého člena palantír a je tudíž emotivně ladění a v informacích nepřesný.

 

Palantír je klub, který byl založen časného jara roku 2002. Za tu dobu si vydobyl místo na slunci a o tom, že stále funguje a pracuje svědčí i to, že čtete tenhle článek. Bohužel samotná zářná minulost není zárukou toho, že by tomu mělo být věčně.

 

logo palantíru

 

Čas všechno mění a členové, nyní povětšinou čerstvě zaměstnaní nebo píšící diplomové práce, změnili skladbu svých koníčku a až na výjimky se v nich slovo fantastika vůbec nevyskytuje. Ty tam jsou časy, kdy jsem si liboval, jaké že štěstí to mám, že jsem v týmu tvořivých lidí, kteří napjali svou vůli ke společnému cíli. Pryč je tvořivá atmosféra a vzájemné motivující hecování klubovou konkurencí. Nádech kolektivu se rozplynul několik měsíců poté, co jsme se ze středních škol rozprchli po celé republice.

Marně jsem doufal, že by se mohli najít nástupci v Pardubicích. Na to už jsem dávno rezignoval. Asi jsme byly jen šťastnou konstelací hvězd, protože žádná velká konkurence, kterou bychom mohli pohltit, nám tu nevyrostla.

Zjistil jsem, že těžké je najít kohokoliv aktivního i pokud rozhodím sítě po celé republice.

Jenže doba je taková, že každý aktivnější fan si založí vlastní web nebo se spokojí s blogem. Ty komunikativně nadaní se domluví s kamarády a vytvoří nový server. A pak se ohánět vlastní značkou, kterou budu mít jen pro sebe. Co na tom, že kdybych se k nikomu přidal, měl bych okamžitě desítky čtenářů. Proč začít s někým spolupracovat, když si můžu vytvořit vlastním úsilím. Vždyť si to vybuduju sám. Když si nevezmu čokoládu dneska, tak za měsíc si stejně dobrou vyrobím a na té už bude moje značka.

S takovým přístupem žádný Palantír nebude.

Kam tedy loď Palantíru míří? Vede jí kormidelník na skaliska?

Je těžké se od něčeho odchází, když jste nad tím strávili několik let života. Lpíte na tom, i když se to pomalu před vašima očima rozpadá. Bojujete, spravujete díry, látáte plachty v důvěře, že by to snad ještě někoho mohlo přece jenom přilákat.

Dlouho jsem do posádky lákal své pražské kamarády. Viděl jsem v nich potenciál, který ani zdaleka nebyl využitý. Neměli vlastní web a tak jsem jim podsouval, aby psali pro ten náš. Nelámal jsem je, lákal jsem je nenápadně. Nedávno si konečně založili vlastní web. I když za celá léta nespáchali dohromady víc než pár článku, teď aktivitou přímo srší.

Sypu si popel na hlavu, je to moje vina. Nepodcenil jsem jejich potenciál, jen jsme ho nedokázal přesměrovat sem. Místo abych jim neustále podstrkoval, že pokud mají potřebu se nějak vyjádřit, můžou tak konat na těchto stránkách, tak jsem nedůsledně sem tam poznamenal něco o té možnosti a trpělivě vyčkávat.

A tak jsem tu sám. Tedy, pokud se někdo z členů náhodou neozve. One man show, možná až do hořkého konce. Jen se tak ptám: Chcete mě?


Pokud jsem vás úplnou náhodou přesvědčil a chtěli byste rozšířit tvůrčí tým, neváhejte a napište.

p>

Průměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 100825

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 
:: (1 - 19 z 19) :: od nejstarších :: úrovňově ::
Randalf - 2008-11-01 22:44:33

Tvé pocity docela chápu, tohle jsem zažil před lety se Salamandrem, kdy jsme hledal někoho, kdo by po mém ukončení školy a odchodu z Pardubic klub dále držel při životě.
V Pardubicích to je asi zakleté :-/
Držím palce, ať vydržíte.

Darien - 2008-11-01 10:50:59

Zkusím rozvířit shnilé vody pardubické komunity. V současnosti se angažuji na vysokoškolských kolejích a po prvním měsíci s potěšením oznamuji, že se objevují lidičky, co by to mohlo zajímat.
Není to otázka času, je to otázka priorit. ...
Držím palce a honem Ti jdu přispět na web. :-D

Harv - 2008-10-30 20:46:52

Napiště mi vaší představu, co bychom pro vás a co vy byste mohli udělat pro nás. Mail najdete, najedete-li na autora:).

Nathaniell - 2008-10-30 17:52:21

Myslím, že je to v poslední době obecný problém: jsem z Českých Budějovic a prakticky neznám nikoho, kdo by se o fantastiku zajímal jinak, než jako konzument (rozumějte: čte spousta lidí, bohužel u toho většina taky zůstane...). Tím samozřejmě chci říct, že i já klidně přispěji svou troškou do mlýna, ačkoli to mám do Pardubic trochu daleko....

Cellindra - 2008-10-30 23:43:50

To je zajímavý pokrok, já jsem vždycky byla ve třídě jediná, až na gymplu se mi podařilo naočkovat některé další...
A nikdy se mi je nepodařilo dotáhnout na cony, což byla strašlivá škoda, protože tehdy jsme ještě byli cílová skupina a na conech bychom byli v sedmém nebi.

Lidi, začněte jezdit na cony!!! :)

Julianne - 2008-10-30 16:55:05

Nezdá se mi, že by málo lidí mělo rádo literaturu. Na studijním semináři jsme se každý měli představit, aby to zabralo zhruba tři minuty. Skoro každý mluvil o tom, že čte fantasy. Ta dneska trčí ze všech stran - knihy, filmy, hry...
Spíš chybí lidé, kteří mají chuť a energii něco sami vytvořit, ne jen číst.

Mortles - 2008-10-30 14:48:11

Mimochodem, bohužel je pravda, že mnoho lidí v pardubicích, kteří by se zajímali o fantastiku a kteří by byli dost dobří a vytrvalí, aby u něčeho takového vytvořili, není. Nevím jestli je to jenom problém pardubic, nebo prostě to, že lidí co má rádo literaturu, zvlášť fantasy je prostě málo. Přesto, já můžu být brán jako světlá výjimka.

Mortles - 2008-10-30 14:45:58

Já, jako řádný okolo-pardubičák(z Bohdanče přesněji) se taky musím ozvat. Já bych něco napsal, avšak, podobně jako někteří další co se tady ozvali na cony příliš nejezdím, RPG hraju jenom po netu, neboť nejsou lidi, zvlášť větší množství povídek taky nenapíšu, ačkoliv do soutěže přispívám(a tenhle rok se mi podařilo stvořit podobnou zrůdnost jako je v tom vašem divadelním představení, ačkoli nevidoucího jsem za ni nedostal), na psaní recenzí toho přečtu málo, atd. Tedy, pokud by mi někdo říkal, co tak obecně mám psát, určitě bych sem něco napsal(bůh ví jakou by to mělo kvalitu, zas na druhou stranu) a také, což je důležité- vlastní blog, stránku či něco dělat nechci! bylo by to pro mě moc práce řídit a spravaovat, takže jsem úplně věrný! Takže tímto se hlásím jako dobrovolný čistič palub lodě palantýru!:D

Blob zelený - 2008-10-30 10:36:07

Harve, všichni tě chceme, tak nesmutni. Každá organizace/parta stojí a padá s jedním člověkem, který na svých bedrech táhne celou její tíži. Tak to prostě chodí. Mohl jsi dopadnout hůř. Já takhle nedávno založil klub sebevrahů a členové, ty svině líný, se mi nechtěj sebevraždit. Ale nenaříkám si. Asi jim pomůžu sám, když nechtěj.

Zdenek - 2008-10-28 09:41:29

Amen!:o))

Harv - 2008-10-27 19:28:20

Zítra všem, co se tu ozvali pošlu mail. Třeba tím začne nová zlatá epocha Palantíru.

Eri - 2008-10-26 20:24:56

Já bych taky třeba pomáhala, ale jsem jen takový pozorovač z břehu. Akcí se moc neučástním jednou za rok se zajedu podívat do Chotěboře na FF. Můj problém, je že potřebuju jiskru, která vedle mě bude hořet nadšením a donutí mě fakt makat:) Napiš co by bylo potřeba, protože nevím, jak můžou takový stránky fungovat a co je všechno okolo toho. Kdyžtak tady je email :) eri.e@seznam.cz (a pak se divím, že mi píšou spameři:D)

chalda - 2008-10-26 09:27:13

Časy se mění. Bohužel...
Jak píše Zdeněk, chtělo by to mladé duše s elánem pro fantastiku. Ale jak vidno, už se tu sbírají :)
Mě je tedy jedinou útěchou, že jsem se do okruhu tvořivých snaživců nepočítal, takže to velká ztráta nebyla :)
Držím palce, abys vydržel tu loď dál kormidlovat. Je mi totiž jasné, že je za tím spousty práce, která není vidět. Snad aspoň občas přispěju nějakou tou kapkou, třebas v podobě hnětení hlíny...

Julianne - 2008-10-25 14:51:14

Já bych mohla sem tam, když bych měla nápad i čas, dodat nějakou recenzi (pokud by nevadilo, že je neaktuální :-), knížky sháním zásadně až v knihovně), úvahu o SFFH tématech apod., ale to vše spíš SF, fantasy prakticky nečtu, RPG jsem v životě nehrála, v mytologii se moc nevyznám... No ale lepší něco než nic ;-).

Alyssa - 2008-10-25 11:36:10

Tak oddaná (relativně) mladá duše jsem, s tím časem je to horší, ale na fantastiku si ho udělám vždycky. Takže stačí dodat instrukce a můžete se mnou počítat. :o)

Zdenek - 2008-10-24 17:07:45

Harve, dobře vím, jak se cítíš, protože do úzkého okruhu snaživců jsem ještě před pár lety patřil. Ale pak jsem tě i já zanechal v prachu cesty, pateticky řečeno:o) Těžko s tím něco dělat, těžko pomoci, žádá si to oddané mladé duše s množstvím volného času. A to my nejsme

Tilio - 2008-10-24 12:37:18

He he he, ahoj, tak kdybys treba potreboval nejakou docela malickou externi pomoc, tady se hlasi vecny stoura:)

Alexis - 2008-10-24 10:30:57

Ja sa tiež ozývam a hlásim sa kľudne ako plavčík na tvoju loď.
Keď mi dáš tému a občas do mňa šťuchneš, tak budem písať i nejaké texty.
Foťák už tiež mám a tak by mohli byť i nejaké obrázky z conov či obrazové reportáže.
Nie si v tom sám. A Palantír je slávny súťažou Vidoucí.

Merlin - 2008-10-23 08:30:15

Tak teda já se ozývám :o) Ode mne můžeš čekat podporu (sice ty texty mi nějak nejdou, ale fotky z akcí budou - už se nám rýsuje další kousek ;o) ). Taky jsem byl lákán do toho po(a)dlého klubu, cukrátka mi byla nabízena, slastné rozkoše slibovány a nádoby mnohé s rosou Tullamórskou podsouvány, ale já jsem řekl: \"NE! ukrutníci, tak lehce mne nedostanete.\" :o)
On už i páně Sapkowski stvořil povídku \"Coś się kończy, coś się zaczyna\" - prostě starý Palantír skončil, ale nový Vidoucí Palantír zase povstal a dle mého názoru si rychle prorazil novou cestu a ačkoli z posádky je vidět jenom kapitán, tak věz, že nějaké mužstvo tu existuje a bude hrdě stát za tebou (Já vím, byl bys radši, kdyby stálo i před tebou, ale nemůžeš mít všechno ;o) ).


:: (1 - 19 z 19) :: od nejstarších :: úrovňově ::

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.