Palantir
oddělovač

Podzimní porada 2006 – guláš, pivo, Tullamore

Akce > Cony | 05. 12. 2006 19:48:20 | autor: Harv

Jak podzimní poradu 2006 Čs Fandomu v Březové viděla mládež

Prosíme vás, neberte tento článek vážně.
   
    Porada, porada, kruci, ona byla porada... A my tam asi byli – no fakt! Takže pár nesouvislých postřehů od fandomové mládeže:
    Z cesty si pamatujeme nekonečné stání v jinak pohodlném vlaku, dále belgické vafle a whisky VAT 69, jinak se nic podstatného nestalo. Což je s podivem, vzhledem k tomu, že jsme s sebou měli Lucase (a již zmíněnou whisky).
    Příchod do Pohody se podobal Cestě do pravěku, samí dinosauři. Někteří vypadali nebezpečně, tak jsme dali přednost komunikaci se svým živočišným druhem.
    Z noci si ale už vůbec nic nepamatujeme. Mohl za to všudypřítomný pan Tullamore.
    Těšili jsme se zejména na hádky, trhání vlasů, vrážení kudel do zad a intrikování. Bohužel, k žádné agresi nedošlo. Možná bylo důvodem to, že hlavní rušivé elementy se nedostavily. Například Vašek Pravda pouze delegoval Skogena, se kterým se nikdo neměl chuť hádat. A proč taky, s takovým pěkným hochem, že jo. Mohl poslat alespoň Baču baču našeho... Čili všechno dopadlo tak, že Porada byla klidná, až nudná. Zlí jazykové by mohli prohodit cosi o analogii k Fandomu, ale my takoví přece nejsme.
    Účastníci se rozdělili na dvě frakce – zástupci klubů, které alespoň předstírají, že vyvíjejí nějakou aktivitu, a zástupci klubů, které už ani nepředstírají. Zajímavé bylo, že by se mezi ně dala vložit i věková hranice, a to poměrně propastná. Možná by také bylo poučné se někdy všech zjevů zeptat, kolik fandomových akcí za rok navštíví... když se všichni tak vehementně hrnou do toho radění.
    Trochu vzrušení nám přinesla až volba členů Rady. Bylo z čeho vybírat. Na pozici pěti radních se tlačila šestice kandidátů. Zaujalo nás zejména znovuzvolení Lucase, který na Poradách vytrvale tvrdíval, že pro Fandom nedělá nic. Korunu tomu nasadilo jeho jmenování předsedou Rady. Inu, proč ne.
    Prapodivné praktiky zasáhly také prezentace kandidatur na Parcon, kdy nám jeden z pořadatelů odmítl prozradit podrobnosti o svém programu, dokud nevyhraje hlasování. Za trest by si zasloužili, aby pro ně nikdo nehlasoval, bohužel jediným protinávrhem byla Chotěboř, takže výsledek hlasování netřeba sdělovati. Kandidatura Chotěboře byla taktéž značně rozpačitá, protože Parcon by se konal až v říjnu společně s FF Speciálem, což je neakceptovatelné hned z několika důvodů, například kvůli udílení CKČ.
    Probírala se i možnost uspořádání Parconu 2009 na hranicích s Polskem, v Těšíně. Zatím to ale zůstalo ve stádiu „dohodli jsme se, že se dohodneme“ a další kroky budou podniknuty až po důkladném průzkumu terénu. Nu což, spory o Těšínsko asi ještě zcela nevychladly.
    Novinkou byl con na Poradě, který se skládal z několika přednáško-besed, kde už většina účastníků nebyla schopna po tak dlouhém a namáhavém dni udržet otevřené oči.
    Jinak jsme plně využili nabídky činností, které Březová a okolí nabízí, takže pivo, víno, guláš, nějaká ta příroda, animální touhy, však to znáte.
    Atmosféru nevraživosti jsme si konečně užili až večer, při krvežíznivé partičce Bangu.
    Z další noci si díky tomu pamatujeme ještě méně. A tím lépe. Je s podivem, co všechno se dá zaslechnout na chodbě, když jde člověk v noci na záchod.
    Po Poradě byly všechny flašky whisky vypuštěny do volné přírody a my se plni zážitků vrátili do svých domovů s hřejivým pocitem dobře vykonané práce. Ono to hlasování má něco do sebe.
   
    Sepsali Adéla Červenková, Jan Harvalík, Lenka Weingartová
    a několik lahví alkoholických nápojů...

   
   


Průměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 7298


oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.