Palantir
oddělovač

Podzimní literární workshopy a jiné akce 2011

Akce | 25. 10. 2011 12:20:33 | autor: Harv

Milí psavci, jakož i jiní přátelé fantastiky obecně!
V tomto článku přinášíme informace o několika podzimních aktivitách.

Nejprve stručně chronologicky:
1. 26. – 30. 10. Fancity, Praha
2. 12. 11. Minicon-Knížkon + literární víkend, Praha
3. 30. 11. uzávěrka Ceny Karla Čapka
4. 2. – 4. 12. Fénixcon (s linií literárního workshopu), Brno

Fancity, Praha

26. – 30. 10. proběhne v Praze v KC Novodvorská Fancity, festival her a fantastiky ze série Festivalů fantazie. Podrobné informace najdete na stránkách.

Minicon-Knížkon + literární víkend, Praha

V sobotu 12. 11. od 10 hodin proběhne v Malém sále Městské knihovně na Mariánském náměstí v Praze Minicon-Knížkon. Letošní Minicon se věnuje tématu Meč a těšit se můžete mimo jiné na přednášky Františky Vrbenské, Míly Lince, Mirka Žambocha, Františka Novotného a Leonida Křížka. Knihovna je otevřena od 9,30 hod. Stejně jako loni se jako jakási "obálka" k Miniconu uskuteční literární víkend spojený zejména s tradičním workshopem naživo (pro neznalé – viz níže). Budete tak mít o důvod víc do Prahy zavítat a zabít dvě mouchy jednou ranou. Zájemci o tuto akci, případně o nocleh ve spacáku (různé molitany, karimatky, polštářky a deky k dispozici na místě), napište si mi na Aquila@altar.cz. Je možné přijet už v pátek v podvečer a přespat u mě na zemi v pokoji až do neděle. Po skončení Miniconu se zájemci odeberou ke mně, a sobotní večer strávíme vzájemným hodnocením donesených povídek. Workshop naživo se zpravidla protáhne až do nedělních předjitřních hodin.

uzávěrka Ceny Karla Čapka

Uzávěrka CKČ je ve středu 30. 11. 2011 – jedná se o datum doručení příspěvků, nikoli odeslání! Fénixcon, na který se zkompletované balíky a cédéčka pro porotce vozí, začíná letos hned o dva dny později v pátek, takže na zpracování později došlých příspěvků opravdu nebudu mít čas. Veškeré informace (vyhlášení s propozicemi, článek s neformálními radami a postupně aktualizovaný seznam došlých příspěvků) najdete na stránkách Fandomu v sekci CKČ.

Fénixcon (s linií literárního workshopu), Brno

2. až 4. 12. se koná Fénixcon v Brně, podrobnosti na webu. SF&F Workshop tam bude mít celou linii a samozřejmě nebude chybět ani workshop naživo, takže zase můžete posílat přihlášky a povídky.

A v čem spočívají literární workshopy naživo? Konají celkem již pravidelně na každém větším conu a jejich účastníci si vzájemně kritizují svá díla za vydatného přispění lektorů a snaží se získané poznatky uplatnit ve svých dalších povídkách, aby jim při příštím workshopu bylo vytýkáno méně chyb a aby třeba lépe uspěli v nějaké soutěži. Akce je přístupná široké veřejnosti - tedy všem návštěvníkům conu. Přihlášení účastníci, kteří pošlou své povídky předem, budou mít výhodu, že jejich díla si lektoři a ostatní účastníci budou moci včas přečíst, takže je budou moci "zdrbat" poměrně podrobně. Současně dostanou příspěvky ostatních účastníků, aby se i oni mohli připravit a na workshopu věděli, o čem je řeč. Povídky posílejte elektronickou cestou (jako přílohu emailu) mně na Aquila@altar.cz (a uveďte, zda je to na workshop na Minicon nebo na Fénixcon, ať se to neplete s příspěvky do soutěží nebo jinými workshopy), formát, který je přijatelný pro MS Office nebo Open Office. Pokud se workshopu hodláte sami zúčastnit, i když třeba nepřispějete žádnou vlastní povídkou - to není podmínkou účasti - přihlaste se mi taky, abych vám mohla poslat povídky. Povídky posílejte čím dřív, tím lépe, ve čtvrtek před conem již nebudete mít jistotu, že je všichni stačí přečíst. Je dobré si přinést cca tři dobře čitelné výtisky s sebou, zejména pokud je elektronicky pošlete pozdě, nebo dokonce vůbec.

Těším se na vás i vaše příspěvky!

Jiřina "Aquila" VorlováPrůměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 10350

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.