Palantir
oddělovač

Komiksfest 2010

Akce > Cony | 25. 10. 2010 21:07:21 | autor: Harv

Praha, 30. 10.-6. 11. 2010.

Osm dní komiksu… KomiksFEST! 2010

Na největší komiksový festival v republice ani nemusíme dělat obvyklé textové PR skopičiny. Tahle akce se propaguje sama. Praha, 30. 10.-6. 11. 2010.

Pátý ročník mezinárodního festivalu KomiksFEST! začne již příští sobotu 30. 10. Open party v MeetFactory a uzavře se 6. 11. celodenním programem v Experimentálním prostoru Roxy/NoD, kde budou udělena i komiksová ocenění Muriel. Mezitím na patnácti místech po celé Praze v návaznosti na tradiční motto festivalu Komiks unlimited dojde k promísení komiksu s divadlem, filmy a výtvarným uměním. KomiksFEST! je totiž určen nejen hardcore komiksářům, ale všem, jejichž životů se komiksové vlivy dotýkají. Jako každoročně dojde i nové komiksy, autogramiády, besedy a přednášky.

Poníci, pravda a láska zvítězí…

Z rovných deseti výstav v rámci boje proti podzimní depce vybíráme něžný trojboj M.A.D. – Snové krajiny komiksu. V Novoměstské radnici pak bude sveřepě čekat slovinsko-lotyšsko-ukrajinský Divoký východ. Z Berlína se hlásí umělec Luděk Pešek Pachl a jeho Pravda a láska by už k***a konečně měly zvítězit nad lží a nenávistí. Dvojvýstava je věnována i nejlepším domácím komiksovým autorům Jiřímu Grusovi a Lele Geislerové. Eroticky polechtá vaši představivost tématická komiksová výstava Phantastyx (a to nemluvě o Angelice a vozíčkáři od malíře a performera Michala Singera). Domácí Honza Bažanta a přátelé z Hura.cz vezmou vše poněkud s nadsázkou, o čemž vypovídá i název jejich výstavy Komiks is my Ponny. Polovina cenami ověnčeného týmu Džian Baban/Vojtěch Mašek pak představí jednodenní Chybu a slavný Emmanuel Guibert (Alanova válka) nás provede po Japonsku.

Koule, krychle a jiné případy

Promítané filmy se ponesou většinou v animovaném duchu. Dojde například na poslední snímek provokatéra a humoristy Billa Plymptona (Your Face, Guard Dog) Idiots and Angels. Proběhnou i ozvěny AniFestu a bude se možno seznámit s prvními záběry právě natáčené adaptace známé české komiksové trilogie Alois Nebel.

Velmi se letos rozrostou především divadelní adaptace komiksů. Velké putování Vlase a Brady podle již téměř legendárního komiksu umělce Františka Skály. Undergroundová stálice Pixy, nejslavnější česká superhrdinka Octobriana či JožkaLipnikjebožíčlověkaneumílhát! od dvojice Baban/Mašek.

Pro mnohé jsou ale nejočekávanějšími okamžiky KomiksFEST!u možnost se poprvé setkat s novými komiksy a navštívit autogramiády jejich autorů. V čele je oprávněně dlouho vyhlížený druhý díl komiksu 130 s podtitulem Hodní, zlí a oškliví od Nikkarina, dále bizarní příběhy Jaromíra Plachého Koule a krychle či výroční speciál uznávané revue Aargh! k jejím desátým narozeninám. Vyjde i další Alanova válka, česká novinka Egypťan a Lesby k pohledání uznávané autorky Rodinného ústavu Alison Bechdelové.

Stačí?

Více na www.komiksfest.czPrůměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 18241

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 
:: (1 - 1 z 1) :: od nejstarších :: úrovňově ::
Eri - 2010-10-31 10:22:13

Juuu dorazím:)


:: (1 - 1 z 1) :: od nejstarších :: úrovňově ::

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.