Palantir
oddělovač

Advík už to má za pár. A přijdou i lampióny!

Akce > Cony | 26. 07. 2010 09:45:30 | autor: Cellindra

Od organizátorů Advíku:
Co vám máme povídat. Ukousli jsme si sakra velký krajíc. Buď nás to zabije… nebo nás to zabije. Ale vám garantujeme, že se 28. 7. až 2. 8. v Praze k našemu osudu připojíte. Protože triumvirát všejaponského Advíku, všefantastického F-Expa a všeletního festivalu Matsuri má s vámi stejný plán jako kolega Joker: Ubavit vás k smrti. Enjoy!

Protože organizátoři Advíku jsou velcí fanoušci Warhammeru (no, popravdě…), rozhodli se inspirovat 8. edicí a všechno udělali maximální. Maximálně velké, maximálně rozsáhlé a maximálně zábavné. Naštěstí jim pořád ještě trocha pudu sebezáchovy zůstala, takže si nastavili dvě protikladné záchranné brzdy, které jim mají zabránit spadnout do škatulky komerční mainstreamové megaakce.

1) Drží se zuby nehty svojí „geekovitosti“. Tedy, abyste se neztratili v překladu, místo osvědčeného komerčního systému přijď-zaplať-nech se bavit, bazírujeme na přijď-zaplať-bav se. Ano, v terminologické hatmatilce je to malý krok pro člověka, ale ve skutečnosti velký skok pro lidstvo. Protože místo abyste jenom pasivně navštěvovali „atrakce“, Advík radši dá na ducha společné zábavy. Ducha akce a fanouškovství. Svobody dávání a přijímání, kdy přijdete „mezi své“ a největší porci zábavy si vytvoříte sami interakcí s ostatními.

2) Otevřeností směrem z „ghetta fanouškovství“. Advík, F-Expo a především Matsuri (ano, tady číhají ty proradné lampióny!) se snaží překlenout skutečné i smyšlené hradby fandomu a pozvat mezi nás všechny otevřené hlavy, které prostě „jen“ zajímá jinakost (Japonska) a přitom nemusí být zrovna hardcore otaku. To nám umožňuje nezacyklit se se sami do sebe, přicházet s novými nápady a jen tak mimochodem stejně nakonec rozšířit naše japanofilní řady. Jak jokerovsky ďábelské, že?

Ale abychom jen nefilosofovali. Co to znamená v praxi?

Pohled z hlediska megalomanů

250 organizátorů chystá 32 programových linií, 230 přednášek (i v angličtině), 60 soutěží, 30 workshopů a 7 výstav.

Pohled z hlediska programu

Hosté

Dvě kapely (Gothika a Psydoll). Přijedou tvůrci AMVček z USA, Itálie a Ukrajiny a dokonce nefalšovaná mangaka z Kazachstánu (to je v děsivém Rusku, přátelé).

Soutěže

Hlasování do Czech Anime Awards sice už bylo uzavřeno, ale vyhlášení bude k vidění na Advíku. (stejně jako vyhlášení soutěže v AMV, haiku, literární i té o živého maskota Advíku). A krom nich proběhne i cosplay, taneční a karaoke soutěž, turnaj v DDR (Feet of Fame), noční anime LARP a mafiánská Yakuza. Více www.advik.cz/contests.html

Festival Matsuri

V Japonsku jsou matsuri festivaly místní společenskou událostí, pořádají se za rozličnými oslavnými účely a nejčastěji je sponzorují oblastní svatyně. Návštěvníci přicházejí v lehkých letních kimonech – yukatách, procházejí se pod lampiony osvětlenými stánky s jídlem, drobnostmi a soutěžemi pro děti a dospělé. Hlavní program se odehrává na pódiu – hudební a taneční vystoupení. V pokročilých večerních hodinách se i samotní návštěvníci přidávají a tancují okolo pódia. Festival pak vyvrcholí ohromným ohňostrojem.

Advík Matsuri se bude konat v pátek 30.7. od 17:00 v areálu conu a nabídne stánky s nudlemi yakisoba, kuřátkem yakitori, sladkostmi, drobnostmi, hrami a soutěžemi. Hlavními body programu bude čajový obřad, koncert flétny shakuhachi, vystoupení divadla Kjógen (vynikající japonská fraška, viděli jsme a doporučujeme!), ukázky japonské lukostřelby, fireshow a vypouštění lampionů. Festival Matsuri je volně přístupný veřejnosti. Yukaty vítané, avšak nepovinné! Huff…!

Výstavy

Svitky, zbraně, keramika, loutky s japonskou tematikou.

Zajímavosti

Paintballová bitva, vyjde už druhý Vějíř české mangy a především bude Galavečer a Japonský ples!

A další…

Tady vám jenom vyjmenujeme linie, protože na víc nemáme místo ani sil: Bojová umění, Kreslírna, Japanese Game Show, Čítárna (2500 mang), Improvizovaný cirkus, Anime/Manga RPG, Haircut, Hudební hry, Bojovskářská linie, Anime, Shounen-ai, Shoujo-aj, Naruto, Bleach, Otaku, Lolita, Nekonečný příběh (anime a mangy nad 100 dílů), Amusic, PC a konzole, deskovky a karetní hry (Yu-Gi-Oh, Legend of Five Rings…) a fantastika všech forem – přednášející, které znáte z Maelströmu, StoryConu (Setkání příběhů) a jiní.

Kdy, kde a za kolik

www.advik.cz/information.html

A to už je vážně všechno. Teda skoro. Víc šílenství na www.advik.cz

/p>

Průměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 5016

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.