Palantir
oddělovač

Do pohádek pravda nepatří

Hlavní | 29. 11. 2009 16:55:00 | autor: Julianne

Variace na pohádku o Popelce aneb *žili spolu šťastně až do smrti* z trochu jiného úhlu pohledu. Varování Ministerstva zdravotnictví: Nečtěte to, trápí-li vás deprese!

Warning: file(clanky/clanek1891.html): failed to open stream: No such file or directory in /DISK3/WWW/sfkpalantir.net/www/system-clanek.php on line 117 Warning: join(): Invalid arguments passed in /DISK3/WWW/sfkpalantir.net/www/system-clanek.php on line 118

Průměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 24532

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 
:: (1 - 4 z 4) :: od nejstarších :: úrovňově ::
ThomasV - 2009-12-06 21:58:19

Když už chcete komentovat louči pod peřinou, nepřijde vám i ta peřina jako přehnaný luxus? V dnešní době jistě běžná věc, ale v době loučí si peřinu mohl dovolit opravdu málokdo.
Jako další věc mi připadá nelogické chování královny. Proč vyzrazuje špínu na vlastní rodinu? Přeci tak uráží především svého syna a sebe sebe samu, že dovolila, aby k takovému sňatku došlo.
Pohádka je v podstatě reálná a může být pravdivá. Jde o souhru až neuvěřitelných náhod (Popelka a princ se do sebe navzájem zamilují, princovi rodiče souhlasí se sňatkem atd.). Vše hraje v jejich prospěch, což ovšem neznamená, že se to tak nemůže stát. Povídka je to velmi pěkná, je to velmi zajímavá variace na klasickou Popelku, nemůžu však zcela souhlasit s nadpisem.

plná ďubka plná ďubka plná ďubka prázdná ďubka prázdná ďubka
Tilio - 2009-12-02 21:28:32

(Louce pod perinou jsem komentovala uz ja;)

Julianne - 2009-12-01 21:57:12

Sakra, tam zůstala louč? Myslela jsem, že jsem to měnila na svítilnu :). Ale radši už se v tom hrabat nebudu, protože bych určitě rozhodila celý text. Aneb neopravuj, co funguje...

No, těžko říct, jestli by to dokázala - napadá mě analogie s princeznou Dianou, i když většina toho, co o ní koluje, jsou výmysly a fámy.

Cellindra - 2009-12-01 18:58:24

S tématem střetu pohádek a kruté reality si sama už nějakou dobu pohrávám. A je vždycky fajn vidět, jak by to zpracovali jiní lidé.
Mně se to líbí, jen se mi druhá polovina zdá trochu prvoplánová - nevěřím, že by si žena, když už jednou získala takové postavení, nedokázala jít za svým i dál a vytvořit si život podle svých představ.

A taky mě pobavila louč pod peřinou - když jsem si to představila! :D


:: (1 - 4 z 4) :: od nejstarších :: úrovňově ::

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.