Palantir
oddělovač

Proč mají křečci 4-ři zuby

Literatura > Povídky > Nevidoucí | 08. 05. 2009 09:37:01 | autor: Harv

Toto je povídka, které byla v roce 2007 nominována na titul Nevidoucí. Nevidoucí je označení pro povídku, která přijde do soutěže Vidoucí a má tu nejdelší cestu k vrcholu. V roce 2007 k tomu měla blízko právě povídka Proč mají křečci 4-ři zuby od Jakuba Olszara. Nevystavujeme ji tu proto, abyste se povídce a autorovi mohli vysmívat, ale abyste se mohli z textu poučit. Veškeré posměšné komentáře se budou mazat.

Byl jednou jeden křeček byl to praotec všech křečků, jmenoval se Špunt, ale všich ni mu řikali Špuntík. Tehdy měli křečci mnoho zoubků, ale to se brzy změní.

Byl teplý den roku 945 P.N.L…..

Špunt seděl na zahrádce před svou norou, mimochodem byla nejhezčí v kraji a Špunt se tím patřičně chlubil, ale to sem teď nepatří. Tak jak jsem řikal Š punt seděl na zahradce před svou norou a posmíval se chudším křečkům, protože jsou chudí, byla to jeho oblibená zábava. Málem bych Špunta popsat: měl světle béžový kožíšek, jeho velké kukadla měla krásnou černou barvu(byl nejhezčí křeček v kraji), byl malé postavy a jeho packy zdobily vzorně zastřižené. A jak už jste asi pochopili byl velmi škodolibý a právě v tenhle den se mu to nevyplatilo, o tom je naš příběh. Špunt se posmíval chudým křečkům když tu kolem šla Čiki, jediná křečice která se Špuntovi kdy líbila. Neměla ráda když se Špunt posmíval a proto ho neměla ráda. Jen ho okřikla a upalovala dál a tím Špuntovi zkazila cely den. Rozhodl se že udělá nějaký hrdinský čin aby získal Čiki a také nchtěl pokořit svého úhlavniho nepřítele Čipa. Večer šel Špunt dolů do vesnice k muzice. Potkal se zde se svými přáteli.

,,Ahoj Špuntíku‘‘ volali.

,,Ahoj ‘‘odpověděl.

V tu chvíli se dveře odhospůdky rozlétly a dovnitř vešel zkrvavený křeček.

,,Kousek odtud je smrtící příšera, napadla mne a moji rodinu‘‘ zvolal.

,,Pomozte nám‘‘a padl k zemi.

To se Špuntovi líbilo a ihned vyšel. N apěchoval si do mordiček zrníčka a vyrazil.Ušel asi jen 5 kilonetrů a kousek před sebou uviděl šlehajíci plameny.Připlížil se ještě kousek a to co viděl mu vyrazilo dech, asi jen pět metrů od něj se tyčil jako skála metrový drak(pro lidi by to byl leguán akorát by chrlil oheň a měl dvě hlavy).Špunt váhal zda-li se nemá vrátit, ale pak si pomyslel, že by vypadal jako strašpytel a proto se rozhodl zkusit štěstí.vyskočil z křoví a začal střilet zrníčka tak te běhal po zadních tlapkách a předníma pacičkama bouchal do mordiček se zrnickama a ty vyletěly jako rakety. Netvor si Špunta všiml a začal ho prohánět Špunt to měl o to těžší že běhal pozadu. Najednou však. Došly mu zrníčka a Špunt byl zcela bezbranný. Běhal dokola a narychlo sbíral zrníčka. Proti netvorovi neměli žadný účinek a proto musel Špunt vymyslet lest vylezl na blízkou skálu a tam na něj netvor nemohl. Skákal ale nic bylo to moc vysoko. Najednou se otočil a adcházel, a ve Špuntovi zplál plaminek naděje ,,ZVÍTĚZIL‘‘.

Ntvor se otočil a běžel proti skále. Špunt se vylekal tak že se nemohl hnout. Netvor narazil do skály a ta se na něj sesypala a zahubila ho. Pokud jde o Špunta tak ten se zachranil, ale kámen mu vyrazil všechny zuby až na řezaky.Za chvili se na místě zapasu objevili křečci z blízkého města a uviděli netvora mrtvého.Špunt se stal hrdinou. Čiki se na Špunta vykašlala a vzala si za manžela Čipa. A od té doby mají křečci jen čtyři zuby na počest Špunta ,,Netvoro bijce‘‘.Průměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 42457

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 
:: (1 - 8 z 8) :: od nejstarších :: úrovňově ::
Harv - 2009-05-11 15:37:16

V databázi máme věci zatím jen dva ročníky, 2008 a 2009, do obou nic nezaslal.

Cellindra - 2009-05-11 15:27:38

A co 2009?

Harv - 2009-05-11 15:20:18

V ročníku 2007 dorazila od Jakuba Olszara trojice příspěvků.

Flad - 2009-05-11 13:31:30

To je nas vic, mne treba prijde strasne mila :-) Mozna ze presvedcime autora, aby jeste neco napsal....

Leoš - 2009-05-11 12:24:27

No, já si nemohu pomoci, ale mě se ta povídka moc líbí. Docela by mě zajímala další Špuntova dobrodružství! :-)

Flad - 2009-05-09 14:17:30

Nevidouci nema poradi, ma jen Nevidouci a zbytek :-)

Cellindra - 2009-05-09 14:00:09

Myslím, že byla druhá, ne?

Flad - 2009-05-08 10:18:22

Musim Honzika opravit.
Krecci nevyhrali titul Nevidouci - to byla povidka Vylet - nybrz byla \'pouze\' predstavena publiku na vyhlaseni.
Nutno dodat, ze mela u publika obrovsky uspech a autor jen muze litovat, ze neprisel, neboj by se zajiste dockal ovaci.


:: (1 - 8 z 8) :: od nejstarších :: úrovňově ::

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.