Palantir
oddělovač

SFK Palantír o sobě (rok 2006)

Různé > Pro členy | 09. 01. 2006 12:28:14 | autor: Harv

Toto je historický článek SFK Palantír o sobě z roku 2006.

 Palantír. Těm, kteří četli Tolkiena anebo si dokola ohrávají film Petera Jacksona, řekne toto slovo víc než obyčejnému smrtelníkovi. Palantír znamená Vidoucí kámen, jakési vizuálně-komunikační zařízení ve Středozemi. Ale už od 22. 3. 2002 má další význam - pojmenoval se tak totiž nově vzniklý pardubický Sci-fi a Fantasy klub.
LOGO PALANTÍRU

Tento původně pouze spolek přátel se zájmem o různé podoby fantastiky (ať už je to čistě SF, fantasy, horor nebo japonská manga a anime) se sjednotil pod jednu hlavičku, jediné logo a dal si za cíl dále šířit a propagovat fantastiku ve všech jejích podobách.
Palantír je od 13. 4. 2002 řádným členem Československého Fandomu, oficiální fanouškovské organizace. Od léta 2002 funguje oficiální klubový web (právě se na něm nacházíte). Roku 2003 se pak společně s weby Scifiworld a Kult fantazie a klubem SFK Syndrid dohodl na spolupráci při pořádání literární soutěže Vidoucí. Kromě jiného také jeho členové ve spolupráci s Ústaf Production natočili fanfilm Matrix:Remixed, jezdí na cony a minulý rok se k těmto činnostem přidalo i vydávání občasníku Šedý zákal.
Pokud byste měli zájem se do práce v klubu zapojit, stát se členy, nebo se jen o něm něco dozvědět, napište nám na mail.


Chcete-li nám pomoci v propagaci našich stránek, umístěte na své stránky některou z těchto ikon, výměna je samozřejmě možná.palantir_banner.swf

O NÁS
Po delší době jsme se rozhodli aktualizovat tuto položku webu pro případ, že by se k nám někdo chtěl přidat a nevěděl, jaký druh "magorů" vlastně jsme. Aby bylo hned od začátku jasno, jsme ten nejhorší druh. Většina členů docházela po čtyři roky do Ústafu (elektrotechnika v Pardubicích) nebo na pardubický gympl (což je taky ústav - hanba mluvit), takže někteří (všichni) členové jsou tímto nesmírně poznamenáni.
Palantír zakládalo sedm lidí, z nichž většina zůstala klubu věrná. Postupem času sice členů poněkud přibylo, ale až na výjimky se do klubové tvorby a organizace nezapojili, takže jejich status lze dnes nazvat jakýmsi „externím členstvím“. Nakonec tedy zůstalo staré jádro, jakési „hard core“ Palantíru. Jsme líní a mnohé naše plány zůstaly dosud nenaplněny. Jiných se zase povedlo dosáhnout jen za cenu velkého vypětí. Kvůli studiu v různých městech naší vlasti se také nemůžeme scházet tak často jako dříve, takže tento web zůstává jedním z mála stmelujících prvků Palantíru.
Harv a ZdeněkHarv
nezobrazilo se Kdysi skoro dobrovolně zvolený vedoucím Palantíru. Své funkce se však ujal svědomitě, jako ostatně většiny dalších věcí, do kterých se pustil. Podařilo se mu v podstatě z ničeho vykřesat literární soutěž Vidoucí a zajistit její propagaci v mnoha fanovských médiích. Možná si jej pamatujete jako agenta Smithe z Matrix: Remixed v jeho (zatím) poslední životní roli. Určitě jste ho někdy zahlédli na nějakém conu, jichž je horlivým návštěvníkem už několik let. Možná vás tam dokonce někdy zastavil a nabízel vám členství v klubu nebo nějaké pochybné materiály, kupříkladu fanzin Šedý zákal. Harv má mnoho známých a jeho prsty sahají daleko.
Momentálně studuje v Praze na ČVUT obor Měření a kybernetika. Občas napíše nějakou krátkou povídku. Poslední dobou už nás „neoblažuje“ svými originálními kresbami. Poslouchá jakoukoli dobrou muziku, má psa a mnoho sourozenců.

Jarník
nezobrazilo se Človíček, kterému vděčíme za tento fajnový web a jeho zvelebování. Všichni mluvíme o tom, co bychom chtěli udělat, ale jediný Jarník toho skutečně dosáhne. Osoba mnoha talentů a mocné vůle, v soukromí však plachý a skromný člověk. V podstatě umožnil natočení fanfilmu Matrix: Remixed, jejž nastříhal, ozvučil a připravil ke konzumaci. Mimoto si v něm ještě střihnul roli Suspenzora, který „chrání to, co je nejdůležitější“. Svého času zcela propadl manze a anime, což se mu také stalo osudným. Jako zručný kreslíř a animátor stojí za prvotinou českého anime téměř westernového jména „Tenkrát na zastávce“ a v této době pracuje spolu s dalšími lidmi na prvním českém seriálu „Jak balit japonské kočky“. Na conech dnes přednáší v sekci manga&anime. Mimo jiné stojí i za webem Space Station Futurama.
Jarník dnes studuje v Praze na ČVUT obor výpočetní technika. Palantíru se vzhledem ke svým dnešní zálibám a povinnostem už nemůže věnovat tak jak dříve, nicméně i jeho dnešní tvorba k nám přivádí stále nové a nové čtenáře.

Chalda
nezobrazilo se Stále dobře naladěný človíček. Patří k zakladatelům klubu a je jeho věrným členem. Rád čte, ale nerad píše na web. Bez jeho přičinění by nikdy nespatřila světlo světa velmi povedená globuloidní plastika pro vítěze literární soutěže Vidoucí. Občas přece jenom napíše nějakou tu reportáž z klubových schůzí, sem tam dojde na con a rád si zahraje kvalitní hru na hrdiny. Proslavené jsou jeho zdrženlivé kritické výroky, jimiž dokáže zchladit žáhu všem příliš zapáleným snílkům.
Chalda studuje informatiku na Masarykově univerzitě v Brně, zabývá se historickým šermem, cestováním do dálných krajin a pravidelně se účastní palantířích akcí.

Mike a B.E.M.
Pokud se bavíme o jednom z této dvojice, musíme nutně zmínit i toho druhého. Je to jednoduché. Jednak jsou to dvojčata, mají téměř společné zájmy a už od základky spolu chodí nejen do stejné třídy, nýbrž i zasedají do stejné lavice. Jsou snad nejčastějšími přispěvateli na tento web. Jejich specializací jest anime, počítačové pařby, kultovní fantasy a scifi díla, do určité míry i film. Hlavně díky jejich recenzím anime seriálů má náš web takovou návštěvnost. Oba jsou fandové finských Nightwish a brček s kloubem. Jistého času pro nás „vynalezli“ tzv. „kubíkovskou povídku“.dku“. Jsou spolutvůrci MegaŘecka a sami napsali několik scifistických povídek, jež však zůstaly v drtivé většině neuveřejněny.
Oba studují v Praze na ČVUT obor výpočetní technika. Svou pílí tak představují nadějnou vědeckou sílu, jež snad jednou dobude svět. Volný čas pak zhruba rovnoměrně věnují spánku a sledování anime, případně hraní nějaké nové počítačové hry.

Merlin
nezobrazilo se Vystudoval chemii na Pardubické univerzitě a v současné době pracuje jako výzkumný pracovník. Ke klubu se přidal teprve nedávno. Je častým návštěvníkem conů, kde je miláčkem skupiny, která se schází v pražském Krakatitu. Na takových akcích často fotí a patří mezi fandomovské paparazzi. Miluje knihy (fantastika), grafické novely a rád stahuje seriály (horší je to pak s jejich shlédnutím).
Také rád konzumuje tvrdý alkohol, zejména whisky, a zabývá se opíjením mladých slečen:o)Zdeněk
nezobrazilo se Základní kámen Palantíru a také jeho zakládající člen. Zabývá se archeologií, objevování skrytých a ztracených stezek historie. Rád o historii píše, což ví každý náš pravidelný čtenář. Má za sebou neúspěšný debut na pozici režiséra a úspěšný jako spisovatel. Je spoluautorem nekonečné ságy MegaŘecko, občas něco napíše pro časopis Dech draka a je jedním z vývojářů světa her na hrdiny Asterionu. Také koordinuje palantíří fanzin Šedý zákal. Jeho dalšími zájmy jsou metalová muzika, cestování, psaní, literatura a hry na hrdiny.
V současné době studuje na Filosofické fakultě v Brně obor archeologie, o kterém doufá, že se mu také stane budoucím povoláním.


Externí členové:

Aleš - velmi talentovaný kreslíř (autor obálky prvního Šedého zákalu) a fanoušek Herbertovy Duny.

Henman - moudrý člověk dobrovolně se hlásící k Palantíru. Úžasným způsobem zahrál v Matrixu: Remixed dvojroli perverzní Vědmy a Architekta.

Mosquito – klávesák metalové kapely Navar. Svého času začínající povídkový autor, avšak poté, co v jednom svém díle použil motiv povodně, vzdal se kariéry spisovatele s tím, že již nechce způsobit další katastrofy.

Ondra - RPG pozitivní mladý člověk, jeden z ilustrátorů Palantírů.

Lanarde - fanynka Star Treku, v současnosti ještě stále studentka Křešťanského Gymnasia v Praze, která hodně a ráda čte.

Vlasta - nejúspěšnější autor z palantírského stáda (soutěže Ikaros a CKČ), člen anime bloku, scifista a horlivý zastánce díla P. K. Dicka .
 
Tento web více méně funguje od: 25. 6. 2002


Průměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 42272

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 
:: (1 - 5 z 5) :: od nejstarších :: úrovňově ::
Clover - 2006-07-17 11:48:57

Zdravíčko!! Můžu mít skromný dotaz? Chystáte se na Avalcon speciál? Bude tam Manga a Anime, přednášky, promítání, já (atrakce sama o sobě). Přijeďte, čím více lidí, tím líp!!

Zdenek - 2006-04-17 00:00:00

2PikoDrak: No,rádi je máme a občas každý jsme určitě nějaké hráli, ovšem scházíme se pospolu tak málo, že na to v poslední době ani nedošlo. Navrhuješ něco v Pardubicích?

PikoDrak - 2006-04-17 00:00:00

Nehrajete nejake pekne stolni fantasy hry? ;) Se by sme vymenili zkusenosti :)

bara - 2006-02-20 00:00:00

Nevite jestli je MONSTER prelozen do cestiny? mam jen prvni serii a zbytek je nesehnatelny

Bezy - 2006-02-20 00:00:00

Vy vsichni ste blazni, jenom ja sem letadlo...


:: (1 - 5 z 5) :: od nejstarších :: úrovňově ::

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.