Palantir
oddělovač

Virtuální workshop

Literatura > Virtuální Workshop | 18. 01. 2009 21:21:36 | autor: Harv

Virtuální Workshop SFK Palantír je zde. V pravidelných intervalech budou na webu zveřejňovány povídky, které si autoři budou vzájemně komentovat a kritizovat. Účelem je se takto naučit zamýšlet na díly jiných, potažmo i svými vlastními, a lépe si tak uvědomit chyby, kterých se dopouštějí.

Milí autoři, kdo z vás již někdy posílal svůj příběh do soutěže a zároveň si přál, aby měl zkušeného čtenáře a rádce, který si jej přečte ještě předtím a řekne mu svůj názor? Ne každý zná takového člověka a ne každý má vždy čas docházet na workshopy naživo.

Právě pro vás je tu nový Virtuální workshop na stránkách SFK Palantír.

Způsob Workshopu:

Svá literární SFFH dílka do rozsahu 10000 znaků (s mezerami) můžete průběžně zasílat na tento e-mail: nathaniell@email.cz do předmětu vyplňte Workshop nebo Palantír. Do těla mailu vyplňte své uživatelské jméno na stránkách SFK Palantír. Přijetí povídky bude potvrzeno.

V pravidelných intervalech se bude předvybraná část z došlých povídek uveřejňovat na stránkách SFK Palantír ve specializované sekci Workshop.

Neslibujeme, že se vaše povídka dostane na řadu hned. Pokud ale bude dosahovat alespoň elementární úrovně, jistě se na řadu dostanete.

Zapojit se může každý, kdo se pod libovolnou přezdívkou zaregistruje na stránkách SFK Palantíru.

Komentáře k článku budou sloužit pro poznámky a připomínky od veškerých jeho účastníků. Dostanete tedy nejen příležitost dočkat se hodnocení svých prací, ale i možnost diskutovat o pracích jiných autorů.

Nutností registrace ke shlédnutí povídek se zaručuje to, že se zaslané práce se budou moci dále účastnit literárních soutěží s výjimkou Vidoucího, jelikož členové SFK Palantíru mají nemalé zastoupení v jeho porotě.

Nezapomínejte, že před posláním svého příběhu kamkoli, ať už do soutěže nebo "jen" workshopu, byste si jej měli nejprve sami přečíst, zauvažovat nad ním a omezit případné pravopisné chyby. Práce je určitým druhem "vizitky", a přestože internet je anonymní, i tam se nějakým způsobem prezentujete.

Smysl Workshopu:

Nechceme, abyste pouze nečinně čekali na kritiku, nýbrž se i zapojili do debaty o příspěvcích ostatních. Při přemýšlení o příbězích dalších autorů si snáze uvědomíte případné vlastní chyby, a to je hlavní smysl workshopu. Doufáme, že vám náš Virtuální workshop pomůže zdokonalit se ve spisovatelském řemesle - kdo ví, kde číhají noví laureáti příštích Vidoucích, Mloků či Ikarů?

Teď nezbývá než popřát všem budoucím účastníkům hodně štěstí a inspirace. A třeba ji načerpají právě u nás.

 

Kdy začínáme:

Virtuální Workshop odstartuje prvními zveřejněnými povídkami na začátku února. Povídky však můžete posílat už nyní.

 

Dotazy:

S dotazy se obraťte na nathaniell@email.cz nebo je můžete psát tady do komentářů.Průměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 63746

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 
:: (1 - 10 z 10) :: od nejstarších :: úrovňově ::
Alyssa - 2009-01-31 22:46:37

Ahoj, jsi ten Tuax ze SASPI, nebo jde jen o shodu předzdívek? :o)

Tuax - 2009-01-31 22:45:40

Díky, ono píšu už nějakých šestnáct let... a tohle rozhodně není prvotina. Ačkoliv nic jsem nevydal, ani se o to nepokusil. Od povídek už se odrážím dál, v několika žánrech. Povídky v čisté formě si nechávám spíše na účast přímo v soutěžích, než v dílně. Tak prosím o radu, jestli někde na internetu existuje Workshop pro delší literární práce. Díky.

Odezvu za ty roky určitou mám a je poměrně pozitivní, ale chtěl bych čistě jen další alternativu, opět jiné čtenáře, jiné pohledy. I když, ono se to asi nebude příliš lišit ani zde.

Cellindra - 2009-01-31 22:04:12

Moje rada autorovi zní - neposílejte nic takhle dlouhého, špatně se s tím pracuje. Napište povídku (klidně můžete zkusit váš příběh zestručnit, vsadila bych se, že to půjde - pokud ne, vymyslete jiný příběh ze stejného světa a s použitím stejných kulis), s tou se pracuje výrazně lépe a na ní si ověříte, zda máte potenciál vystavět děj, napětí, pointu, katarzi, psychologii postav, která přece jen v povídkách nemusí být až tak propracovaná, atd. Pak teprve se vrhněte na romány.

Spoluporotcům bych poskytla k zamyšlení tento návrh - co přidat do názvu a propozic workshopu slovo *povídkový*? Obávám se, že jinak nám začátků románů bude chodit mnoho.

Tuax - 2009-01-31 20:46:46

Zdravím, šlo by zaslat povídku rozdělenou na dvě části, že by se to tvářilo jako dva díly? Ačkoliv se jedná o první kapitolu příběhu, který mám rozepsaný. Jedná se o osudy jednoho hrdiny v postkatastrofické evropě. Ale první kapitola má sama o sobě kolem 19000 znaků včetně mezer. Tudíž nesplňuje zdejší zadání. Musel bych ji jednoduše rozpůlit.Přesto by mě zajímaly názory na to dílo, případně by mi některé postřehy mohly v něčem poradit v tom, jak pozměnit upravit jeho další osudy, nebo vychytat chyby atd. Díky za případnou reakci.

Cellindra - 2009-01-21 11:00:25

Ale chtělo by to dát někam tučné upozornění, že tahle situace může vzniknout.

Harv - 2009-01-20 20:23:45

Podmínky, které zde uvádíš lze bezezbytku dodržet ze strany Palantíru. To jak se k tomu postaví autor už je věc druhá.

Aquila - 2009-01-20 18:37:39

V textu se vyskytuje výrok nepravdivý, a sice: \"Nutností registrace ke shlédnutí povídek se zaručuje to, že se zaslané práce se budou moci dále účastnit literárních soutěží s výjimkou Vidoucího.\" Jakožto administrátor CKČ předem varuju, že zmíněná \"nutnost registrace\" nic takového ohledně účasti v CKČ nezaručuje, a troufám si tvrdit, že kdybyste se zeptali Egona Čierného, jestli můžete do soutěže O nejlepší fantasy poslat povídku, která byla zveřejněna ve workshopu na stránkách Palantíru, odpoví vám, že ne.
Takže, Harve, pozor na to, co tvrdíš. Pakliže se \"zapojit může každý\" (byť za splnění určitých podmínek), vystavuje se autor zveřejněné povídky nebezpečí, že zrovna jeho dílo bude z nějaké soutěže vyloučeno.
Pokud bych měla v palantírovském workshopu zveřejněnou povídku do CKČ přijmou, musely by být splněny následující předpoklady: Povídka by musela být vystavena anonymně, tj. bez uvedení jména autora či jeho nicku (nelze zaručit, že nebude některým porotcům znám), ani by nesměla být povídka dávána, co se autorství týče, do souvislosti s nějakou osobou v komentářích, diskusích a hodnoceních. Jinými slovy - autora nebude lze nijakou cestou identifikovat. Dále v době od zaslání povídky do CKČ až do ukončení hodnocení soutěže (konec května, raději počítejte s rezervou konec června) nebude povídka na webu vůbec fyzicky přítomna (rozuměj ani v archivu - prostě příslušný soubor na tu dobu z webu zmizí).

Eri - 2009-01-20 16:20:04

Jeslti se někdo takový vyskytne, můžeme ho zveřejnit jakko raritu:D
Texty bez konce neberem:)

Harv - 2009-01-20 13:49:46

Umím si představit člověka, který nám pošle první větu povídky, s tím, že jde o povídku rozepsanou, proto chceme ukončení text.

restor - 2009-01-19 23:15:37

vypada to fajne, aj ked 10k znakov neni az tak moc, ale zas, viacej je mozno trochu moc.

zalezi na tom ci treba posielat texty aj s koncom alebo aj in-progress bez konca


:: (1 - 10 z 10) :: od nejstarších :: úrovňově ::

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.