Palantir
oddělovač

MATRIX larp

Hlavní | 01. 11. 2008 18:56:51 | autor: Harv

Půjde o městský larp plný adrenalinových scén, soubojů, útěků, telefonních budek a tmavých obleků. Nebudou zřejmě chybět přepady, záchrana lidí z Matrixu, války programů a úskoky Architekta.

Popisujeme svět v Matrixu, rozsáhlém počítačovém systému, na který jsou připojeni lidé žijící v něm svůj virtuální život. Tito lidé, jejichž mozek je napojen do Matrixu, si neuvědomují, že nežijí skutečný život a že je jim pouštěna do mozku virtuální realita. Jsou takto nevědomky využíváni stroji s umělou inteligencí, které převzaly dominanci na planetě. Tyto stroje efektivně chovají a pěstují lidstvo jen pro energii z lidských těl, díky níž přežívají.Stroje ale protentorkát nechme úplně stranou a buďme zcela ponořeni do světa umělé skutečnosti, Matrixu.

Půjde o městský larp plný adrenalinových scén, soubojů, útěků, telefonních budek a tmavých obleků. Nebudou zřejmě chybět přepady, záchrana lidí z Matrixu, války programů a úskoky Architekta.
Kostýmová povinnost? Nikoho nenutíme, ale rozhodně to dokreslí vaši roli. Kožený oděv, černá patka a guny zavěšené proklatě nízko... vítejte v Matrixu.
Černé a nebo airsoftové brýle jsou podmínkou, palné zbraně pak zřejmě pouze manuální (plynové či elektrické pouze po domluvě s organizátory).
Ale pozor, nepůjde jen o boj či intriky. Pokud se rozhodnete přijmout v dění nějakou roli, dostanete příležitost si ji vychutnat až do hloubky zeleného moře informací. Jaké to je být člověkem, programem nebo agentem? Vyberte si a uvidíte...
...a zapomeňte na Nea, Trinity a další. Obejdeme se bez nich, nebo ne?

Hra se odehrává v době mezi prvním a druhým dílem filmu. Posádky lodí se snaží probudit co nejvíce ostatních lidí a vytáhnout nějaké zajímavé informace, které jim pomůžou v boji proti strojům ať už v Matrixu či venku.
Na druhé straně stojí programy řízené Architektem. Většinou to jsou agenti. Architekt již cítí, že se blíží nový reload Matrixu a zvyšuje tedy svoji aktivitu.
A všude mezi tím jsou oni. Exulanti z různých předešlých verzí, kteří bojují (i když méně výrazně než ostatní) o pozici v této realitě. I oni ví, že se blíží reload a snaží se upevnit si své pozice, aby v příští verzi byli ještě mocnější.

Hra se bude odehrávat v ulicích města Pardubic. Herní doba je 24 hodin; postavení hráče ve hře nebo mimo hru je pak upřesněno v pravidlech. Ve hře se budou pohybovat jak organizované skupiny tak i jednotlivci s předem danými či během hry získanými úkoly a zápletkami. Protože se hraje v civilizaci, je nutné udržovat jistou diskrétnost (např. vytažení airsoftové zbraně na veřejnosti je trestný čin) a snažit se o nekonfliktnost s neherním okolím.
Velkou část herní komuninace zřejmě budou zastupovat mobilní telefony.
Pokud máte představu, co chcete hrát, řekněte to zavčas organizátorům. Snadněji tak budou vaše představy naplněny a je větší šance, že si hru užijete. Pokud máte nějaké otázky či pochybnosti, opět se nezapoměňte zeptat.

Je důležité vybrat si předem stranu, kterou chcete zastupovat. Každá skupina totiž bude mít trochu jiný způsob hraní.

Lidé
Jsou to jedni z posledních zástupců svého druhu. Druh ač slabý, obzvláště vynalézavý a odhodlaný. Bohužel, své největší slabosti - individualismu - se Lidé nezbavili ani tváří v tvář svému zahubení.
Zde se konkrétně jedná o posádku nějaké lodě, pohybující se ve starých tunelech a kanalizacích. A proč to dělají? Aby se někdo mohl dostat do Matrixu, musí být dostatečně blízko na zachycení signálu a v podzemí je alespoň nějaká šance uniknout všudypřítomným Sentinelům.
A co uvnitř? V Matrixu mají Lidé šanci. Na rozdíl od reálného světa je pro ně Matrix místo, kde se můžou strojům rovnat. Kde se dokáží schovat. A hlavně - Matrix je zdrojem neocenitelných informací.
Pak je tu ještě druhá část Lidí. Ti, kteří jsou dosud napojeni k Matrixu a neuvědomují si, že jediný jejich účel je dodávat energii strojům. Mnohdy svůj život prožijí v nevědomosti ale někdy budou vybráni a bude jim zjevena zdrcující pravda... že jsou Duracell.
Charakter
Můžete být člověk stále ještě připojený k Matrixu nebo z něj pocházet. Možnost být člověkem narozeným v Sionu není možná. Hra se bude odehrávat pouze v prostředí Matrixu. Teoreticky by bylo možné být operátorem, který se do hry zapojuje pouze přes mobil a internet, ale neočekávám, že by toto chtěl někdo hrát.
A zbytek je kompletně na vás. Žádné další podmínky nejsou.
Pokud chcete hrát za lidskou stranu, je výhodné mít několik přátel, se kterými utvoříte jednotku. Pokud nikoho takového nemáte, organizátoři poskytnou možnost spojit několik takovýchto jednotlivců do vlastní jednotky nebo připojit se k malé existující jednotce. Pokud se ale například nemůžete připojit ke hře už od začátku, ale později ano, můžete se rozhodnout hrát člověka neodpojeného a úkolem "svobodných" lidí bude vás od Matrixu odpojit (a přesvědčit vás o tom, jak je to skvělé, příležitost pro RP)

Agenti
Jsou výtvorem Architekta. Jsou naprogramováni k ochraně Matrixu před zásahy zvenčí a k eliminaci programů, které se nepovedlo vymazat.
Všichni jsou oblečeni v černém obleku. Bojují palnými zbraněmi nebo pomocí bojového umění. Černé brýle jsou výhodou.
Jejich šéf je Architekt. On je stvořil a on určuje co mají dělat. Vždy si může zjistit, kde agenti jsou a vždy s nimi může komunikovat a naopak.
Charakter
Agent je čistě účelný výtvor. Při svém stvoření nemá žádné odlišnosti od svých kolegů. Nicméně delší fungování začne omezeně formovat jeho "osobnost". Můžete si tedy připravit nějaké zvyky a podobně.
Za Agenty mohou hrát organizované skupinky, ale i jednotlivec snadno najde svoje uplatnění. Agenti často pracují individuálně a pouze na někeré druhy akcí vyžadují spolupráci ostatních. V tomto je velký potenciál.

Programy
Jsou většinou výtvorem samotného Matrixu, někdy virus vpuštěný do Matrixu nějakým hackerem. I když je tedy původ často stejný, záměr je vždy jiný. Většina programů, které se projevují jako osoba, nejsou Matrixem ovládány. Ale samozřejmě existují výjimky. Tou největší jsou Agenti. Vzhledem k jejich účelu a fungování jsou ale brány jako zvláštní kategorie.
Charakter
Na rozdíl od Lidí a Agentů je každý Program naprosto odlišný. Netvoří ani žádné společenství, jako dvě ostatní skupiny (můžou, ale vzhledem k nutnosti utajení to nedělají). Drtivá většina Programů jsou jedinci, kteří se uvolnili z nadvlády Architekta. Od té doby se často změnili k nepoznání. Musí se totiž skrývat před Agenty. Ti je bez milosti mažou.
Programů bude omezený počet a tyto role se hodí pro schopné individualisty (ovšem existují výjimky).

Kdy: 13. - 17. 11. 2008 (st - po)
Kde: V Pardubicích ve městě
Počet hráčů: cca 40
Pořádá: Newman, Darien
Kontakt: zekr@centrum.cz
Vlezné: max. 50 Kč + kredit vašeho mobilu
Stránky projektu

autorem textu je: Darien

 ext"> 

Průměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 4599

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.