Palantir
oddělovač

O portálu Larpy Pardubice

Akce > Městské hry | 01. 11. 2008 18:46:01 | autor: Harv

Při sledování bezvýchodných diskuzí na fórech a povzdechů na téma „jak je to špatné s pořádnou prezentací larpové scény u nás“ jsem se rozhodla patronovat projekt, který by umožnil tento nedostatek aspoň trochu nahradit. Také mi bylo líto, že různé události, kterých jsem měla možnost se zúčastnit, měly mizivou reklamu, žádné stránky nebo důstojné sebe představení, objevily se a zmizely jako pára nad hrncem bez zvláštních nadějí na to, že budou ještě někdy připomenuty. Tedy vítejte na LarPardu.

 O portálu Larpy Pardubice
Při sledování bezvýchodných diskuzí na fórech a povzdechů na téma „jak je to špatné s pořádnou prezentací larpové scény u nás“ jsem se rozhodla patronovat projekt, který by umožnil tento nedostatek aspoň trochu nahradit. Také mi bylo líto, že různé události, kterých jsem měla možnost se zúčastnit, měly mizivou reklamu, žádné stránky nebo důstojné sebepředstavení, objevily se a zmizely jako pára nad hrncem bez zvláštních nadějí na to, že budou ještě někdy připomenuty. Tedy vítejte na LarPardu.

Co je to?
LarPard znamená Larpy Pardubice. Internetový portál, který se rozhodl sledovat zajímavé události na larpové scéně východních Čech. Svým vymezením se nezaměřuje na nějaký určitý druh aktivit (městské, lesní, dřevárenské, divadelní), jako spíše usiluje o to, aby zde byly nabízeny informace o dění v této oblasti vůbec. Hlavní náplní jsou larpy (to zahrnuje i události, jako jsou bitvy), ovšem také celá řada přidružených aktivit: hraní stolních rolových her, turnaje, cony atp. V omezené míře se snaží monitorovat i scénu histrického šermu či living fantasy (zejména představenou v záložce Skupiny). Chceme psát jak o událostech proslavených a s velkou účastí, tak i o malých, nových, soukromých a zajímavých počinech, které by jinak zapadly.

Kde?
Portál o larpové scéně ve východních Čechách – v kraji Pardubickém a Královéhradeckém. V názvu jsou Pardubice uvedeny proto, že moje vlastní možnosti sledování tak rozsáhlé oblasti jsou omezené jak dalšími internetovými zdroji, tak hlavně osobními známostmi, které mají ohnisko v tomto městě. Nejde tedy o nějaké upřednostnění, jako spíše o upozornění, že nejvíce informací jsem schopná získat odtud.

Proč?
Protože mnoho akcí, které by si zasloužily prostor, uplyne, aniž by opustily úzkou komunitu zúčastněných.
Protože mnoho organizátorů spoléhá na osobní reklamu a nemá zkušenosti se spravováním webových stránek. Protože kvalitní projekty, noví lidé nebo společné zážitky potřebují společnou platformu k setkávání a diskuzi.
Protože to může usnadnit orientaci mezi larpy, nabídnout reflexi proběhlých akcí, získat kontakty na organizátory, otevřít možnost seznámení se s novými lidmi, hráči i tvůrci.

Co tedy obsahuje?
Vedle stručného úvodu jsou na stránkách dva typy odkazů: jedny vedou k obecným a druhé ke konkrétním událostem. Pokud to je možné, u každé události, skupiny nebo jednotlivce je uveden odkaz na vlastní projekty či stránky, kontakt. V levém sloupci jsou přichystány larpy, o kterých jsme měli možnost se nějakým způsobem dozvědět. Kromě Chystaných a Proběhlých akcí jsou zde i větší záložky, které dávají prostor larpům, které nemají jinou prezentaci. Jejich řazení je podle možností chronologické.

Co se zde o larpech dozvíte?
Snažíme se o určitou strukturu informací: stručné uvedení do příběhu, základní informace (kdy, kde, za kolik), druh a způsob hry (co si organizátor představuje, že se bude hrát a jakým stylem), kontakt na organizátory, odkaz na vlastní stránky projektu (jsou-li) – kde se zájemce obvykle dozví více informací – a případné dojmy, reflexe a fotografie.

Pokud má larp vlastní prezentaci někde jinde, nesnažíme se o jejich úplnou duplikaci, spíše o malý medailonek, který čtenáře uvede do obrazu. Jde o larpy v záložkách Chystané a Proběhlé akce. Pokud larp nikde prezentaci nemá, je mu poskytnuto více prostoru, aby mohly být všechny informace uvedeny zde; struktura informací je ale zachována. Jde například o Matrix, Crisis nebo Trinity.

Kdo za tím stojí?
Je to několik jednotlivců, kteří nejsou nijak oficiálně organizováni. Někteří z nich jsou představeni u konkrétních událostí, které jsou v jejich režii. Obsah jednotlivých projektů je převážně od pořadatelů a do textů jako takových se takřka nezasahuje; přestože autorství nenárokuje žádná organizace, obsah stránek nemusí být zcela objektivní.

Jak již bylo řečeno, patronát nad projektem a i vytvoření jeho valné části mám na svědomí já, ovšem stále hledám zájemce, kteří by byli ochotní mi pomoci; největší obtíže mám (světe div se) se samotným provozem a vylepšováním internetových stránek (nejsem programátor ani hluboký znalec IT), jsem si tak vědoma nedostatků, které na stránkách přetrvávají. Jsme pořád odkázáni na osobní kontakty a dobrou vůli přispěvatelů. Pokud máte pocit, že na stránkách něco zásadního schází, s nějvětší pravděpodoností o tom nemáme tušení – řekněte nám to.

To, jestli se projekt ukáže jako životaschopný a splňující předpoklady, ukáže až čas.

Stránky projektu

autorem textu je: DarienPrůměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 5162

Související příspěvky Související příspěvky:

Galerie Reaktivace Salamandru

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.