Palantir
oddělovač

Evanescence: Fallen

Různé > Hudba | 17. 10. 2003 23:27:30 | autor: Harv

   Mám před sebou těžký úkol - napsat recenzi na album, které od té doby, co ho malá hudební firma Wind-up Records vydala, sklízí jednu nominaci na prestižní ceny za druhou (především za album roku, novinku roku a skupinu roku). Přesto se do toho pouštím rád.
   
    logo Evanescence "Jsme rozhodně rocková kapela," tvrdí dvacetiletá frontwoman Amy Lee na oficiálním webu kapely , "Ale skupina dělá i hudbu zavánějící dramatem, epikou a dark rockem."
    A Fallen je přesně takové- paleta mnoha odstínů poctivého rocku. Najdou se zde nu-metalové vypalovačky i pomalá romantická balada hraná na klavír.
   
    Od samého začátku, kdy "jdeme ke dnu", se album rozjíždí jednoznačně do hitových rozměrů (rozuměj, co skladba to hit). Chytlavá melodie, chytré texty a charismatický hlas zpěvačky.
Amy Lee
    Pak přijde skladba, která se objevila ve filmovém přepisu komiksového Daredevila (a bylo to taky to nejvýraznější z celého filmu, snad kromě vtipů směřovaných na slepce, co jsem si zapamatoval), - prostě pohádka. Mimochodem když jsem slyšel poprvé skladbu "Bring me to life" (na soundtracku se ještě vyskytuje klavírovka My Immortal) myslel jsem, že si nu-metalový Linkin Park přizvali na album zpěvačku. Nebylo tomu tak. Naopak Evanescence si pozvali rapujícího zpěváka Paul McCoy z 12 Stones.
    Kdybych chtěl ale Evanescence k někomu přirovnat nebyly by to američtí Párci, ale severští Nightwish. Podobnost je nasnadě. Pokud neznáte Nightwish a pořád tápete, je to tím, že v obou skupinách se setkáváme s éterickým, ba dokonce s andělským, vokálem zástupkyní krásnějšího pohlaví. (BTW: Jeden z členů klubu se rozezlil, že Amy dali pouze na cover, prý má na víc:-) Doufám, že ho další obrázky potěší. Opravdu má na víc:-) Navíc je v našem věku:-))
   
Evanescence going under
    Faktem je, že arkansaská skupina zaplnila volné místo na trhu a hrdě se postavila vedle nu- metalových králů, Linkin Park, zároveň se zařadila díky svému debutu do světové rockové špičky.
    Zdálo by se, že skupina vznikla zcela účelově. Přitom se nezdá, že by byly Evanescence nějakou syntetickou náhražkou Párků, kterou namíchali producenti (ne nadarmo si vysloužili přezdívku "Linkin Park s ženským vokálem"). Spíš je to tak, že se objevili v pravý čas na pravém místě: hlavní postava vedle Amy, spoluzakladatel kapely a kytarista (spoluautor písní) Ben Moody říká, že to s Amy dali dohromady na letním táboře, kde ji slyšel hrát na piano Meat Loafův "I'd Do Anything for Love" (mimochodem můj oblíbený zpěvák:-)) a pozval ji do kapely. "Bylo to milé, jak se naivně připojila ke mně do kapely," říká.
    Je dobře, že se tak stalo.
   
    To nejkrásnější Evanescence (ev'e-nes'ens ) znamená vytratit se či zmizet jako pára. Přestože název skupiny pravděpodobně svědčí o náhlém rozplynutí se, hudba kterou nám Evanescence nahráli se zdá mít delší platnost (spíš budou mizet z pultů jejich desky). "Fallen" (mravně padlý, hříšný), debut čtveřice z Little Rock v Arkansasu, je nadupané album, kde se snoubí Dark rockové prvky s nu-metalem.
   
    Kdo má rád nu-metalové Linkin Park a dark rockovou legendu Nightwish určitě nebude zklamán.
   
skupina pospolu
Složení:
Amy Lee - Zpěv
Ben Moody - Hlavní kytara
John LeCompt - Kytara
Rocky Gray - Bubny

Evanescence - Fallen Album: Evanescence - Fallen
Hodnocení: 8/10
Celkový čas: 62:45
Skladby: Going Under, Bring Me To Life, Everybody's Fool, My Immortal, Haunted, Tourniquet, Imaginary, Taking Over Me, Hello, My Last Breath, Whisper
http://www.evanescence.com
Průměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 200182

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 
 1 2 3 další > :: (1 - 20 z 41) :: od nejstarších :: úrovňově :: zobrazit vše
samara - 2006-06-14 00:00:00

myslim si, že Evanescence nehrajou metal nebo nu-metal, ale řikat, že to je dark-pop je hodně přehnaný.. když si poslechnete třeba Lies, tak o tom se opravdu nedá tvrdit, že to má něco společnýho s popem.. Pop je třeba Aguilera, kdyby někdo nevěděl.. ;)

A taky srovnání s LP se mi zdá docela nevýstižný. LP nesnášim a Evanescence sou moje nejoblíbenější kapela. Takže na to bych nedala.. těšíte se na CD Open door?

Susan - 2006-01-07 00:00:00

Ahioooj evanesenc jsou sracky nw jaoo hugjiydsb gkiUDga dbjkgLAJJKB juoXBVJ pisu kozama to je neco co???

verito - 2005-12-08 00:00:00

hola soy veronica si te cuidas chau

Zeratul - 2005-11-22 00:00:00

Podle me sou Evanescence naprosto skvělí. Amyny texty spolu s jejím podáním (docela na to sedí citát Voice like an angel crying over the flames of hell) podpořený dost dobrou muziku tvoří výbornej celek. Mě osobně se od nich nejvíc líbí balady (My Immortal, You, Hello, Solitude...) protože tam se může Amy předvést nejvíc ze svojeho potenciálu. Trochu mě ale mrzí že poslední dobou (alba Fallen a Anywhere but home) maj některý jejich věci dost komerční charakter....Určitě ste slyšeli tu verzi My Immortal co se hrála v rádiu s tou kytarovou řežbou nakonec :( Co se týče porovnání s Nightwish, nemůžou se Evanescence rozhodně srovnat s jejich enegičností ani s většinou lyricsů (protože Tuomas Huolopainen je prostě bůh...), ale rozhodně maj lepší balady. Navíc Amy všechno co zpívá doopravdy procituje (teda doufám) kdežto Tarja, jak se nedáno zjistilo, to všecko dělala jen pro chechtáky(kdo nevěří at běží na www.Nightwish.com). Btw. Hlasy Tarjy a Amy sou naprosto dva nesrovnavatelny artikly. Co se týče Bena Moodyho a jeho odchodu, myslim že duší kapely je právě Amy a kdo jí zahraje na kytaru je celkem šumák takže věřim a doufám že o nich a od nich eště hodně uslyšíme...

sophie - 2005-11-11 00:00:00

i love amy lee of evanescence

her music kick ass

it so deep and dark.

loveEvanescence - 2005-11-03 00:00:00

Zdeněk-No..nové, v listopadu 2004 to bylo Anywhere but home, ale koncem tohoto roku, by mělo vyjít nové album;-)

Zdenek - 2005-10-30 00:00:00

Pokud se nepletu, tak v poslední době něco nového vydali, tudíž by nebylo špatné, aby o tom někdo (Harv) něco sepsal, což?

Amy.e - 2005-10-30 00:00:00

je to jedna z první kapel které mám pořád ráda.Amyn hlas je přímo andělský.v tomto článku je přiřazují k Linkin Park ale každá kapela má ůplně jiný ráz LP mají víc Rapu a elektroniky tady je zas víc kytar a klavíru.Nemyslím si že si sou podobní!!!

loveEvanescence - 2005-10-23 00:00:00

Nevím, co pořád mají s tím nu-metalem-nu-metalová je pouze Bring me to life a to ještě ne úplně. Evanescence je jasný rock, někdo říká gotický rock a s popem určitě nemají nic společného, jak se tady určité "inteligentní"osoby snažily naznačit

Kája - 2005-09-25 00:00:00

jj máte pravdu.album je to dobré ale s Nightwish se to opravdu srovnávat nedá.

Mikowjan - 2005-09-18 00:00:00

Ben Moody a Anastacia také skvělá kombinace pro singl Everything Burns, nemáte někdo k tomu něco, rozumný názor, zatím se tu jen dohadujete kam Evanescence patří, to je trošku hloupé a stupidní tvrdit že jsou ti nebo oni lepší, vdyť přece máme každý jiný vkus, jednomu se líbí holky a druhýmu vdolky, tak sakra řeknu líbí se mi a proč, nebo nelíbí a proč?

Zdenek - 2005-09-18 00:00:00

Ono to s tím nu-metalem (a dalšíma hudebníma šablonama) je složité. Mnozí za krále nu-metalu pasovali třeba takové System of a Down, další s tím zase nesouhlasili a mluvili o crossoveru. Myslím, že pravdu mají ti druzí, ale stejně je to trochu matoucí. Takoví Korn skutečně vyhovují mnohem lépe a skutečně by mohli být tzv.králi tohohle žánru, dělají totiž výbornou muziku a nepotřebují k její propagaci tuny komentářů v Bravu.

Cariss.Shaffer - 2005-09-17 00:00:00

Nic proti Evanescence,není to špatná hudba,ale rozhodně bych je nepřiřazovala k Linkin Park,tak dobří totiž zase nejsou.Na LP se s totohle žánru může hrabat snad jedině tak P.O.D.,a LP zase nejsou králi Nu-metalu...LP se pro změnu nemůžou hrabat na KoRny,kteří králi Nu-metalu opravdu jsou.S nu-metalem,řekla bych,Evanescence taky nemají nic moc společnýho,souhlasím spíš s tím Dark-popem.Třeba taková Bring Me To Life je absolutně bezchybná písnička a to,že si tam Evanescence přizvali Paula MCCoye byl sqělej tah.To je snad skoro jediná písnička na Fallen,která by se k tomu Nu-metalu dala přirovnat,ale jinak.....

angi - 2005-09-13 00:00:00

brabazaaa..¡¡ la paginaa....escribanme a mi correo pss...x q ami tb me fasina evanescence ;)

Zdenek - 2005-09-13 00:00:00

2Tribitenka: Ale tak, proč by slušná slečna vypouštěla taková silná slova, notabene na veřejné diskuzi? Cožpak vám tuto kapelu beru?

Tribitenka - 2005-09-12 00:00:00

Zdeněk-ty si fakt debil

Tribitenka - 2005-09-12 00:00:00

Zdeněk:ty o nich vůbec nic nevíš!!!-asi ti nedošlo že texty i hudbu skládali Ben s Amy společně a většinu jich dokonce složila Amy sama!!! a jestli říkáš, že nebudou mít dlouhé trvání...no fungujou už od roku 1998, takže nevím co furt kecáš a když se ti to nelíbí tak je neposlouchej

Tribitenka - 2005-09-12 00:00:00

EvaneScence je nejlepší skupina na světě! A kdo nečetl texty nebo nezná starší písničky tak tomu doporučuju stránky: www.mylastbreat.co.uk a nebo jestli chcete český fanklub: www.webpark.cz/evanescence.land a ještě je super- www.evanescencewebsite.com-fakt tam zajdite-nebudete litovat

Zdenek - 2005-09-11 00:00:00

Já mám zase zkušenost takovou, že starejm metalákům se to nelíbí vůbec, ti mladší to zhltnou bez potíží. Nicméně zatím to vypadá, že po rozpadu autorské dvojice to půjde do...

Mikowjan - 2005-09-11 00:00:00

Jsou skvělí, nezaškatulkovávejte si je, zkusil jsem tuhle muziku pouštět na diskotékách a líběj se jak mladším tak i starejm metalistům, jen víc takovejch. Doufám, že když Ben Moody z kapely odešel, není konec, apropo Ben Moody a Anastacia také skvělá kombinace pro singl Everything Burns, chvilku se měl pocit že posouchám Metalicu.


 1 2 3 další > :: (1 - 20 z 41) :: od nejstarších :: úrovňově :: zobrazit vše

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.