Palantir
oddělovač

Eurocon - 2. den

Akce > Cony | 24. 09. 2002 18:59:07 | autor: Harv

   První den se opravdu vyvedl, i když byl krátký, a tak jsme se plni očekávání ráno probudili. Adam a Zdeněk se ještě snažili spánkem dohnat to, co v předcházejících dnech naflámovali a my tři (Vojta, Jarník a já) jsme vyrazili směr Náměstí EC.
eurocon.jpg(42 kb)
   V mém programu jsem měl zaškrtnutu přednášku Temná strana Tolkiena. Petra Vladyková si hned postěžovala, že je její přednáška zasazena do tak ranních hodin, kdy ještě většina lidí spí a prý by spala i ona, kdyby neměla přednášku. Pak pokračovala ve stejném duchu. Nedříve přečetla hudbu Ainur ze Sirmallionu a poté se všechny přítomné snažila přesvědčit, že Melkor ani jeho následovník Sauron to nemysleli s tou Středozemí vůbec špatně. Přednáška byla velice vtipná.
   I na další přednášku jsme počkali ve velkém sále KD Junior, aby jsme vyslechli Ivanu Kuglerovou a její povídání o šelmách, ale především vlcích. Bylo to zajímavé ale dost zdlouhavé (2 hodiny), a tak jsem se po hodině a půl, když mě začala tlačit židle, vytratil.
   Zamířil jsem do místnosti nazvané Avalon 2. Sešli se tam nakladatelé počínaje Netopejrem a Egonem Cierným konče. Beseda měla zajímavý název: "Přežijí jen silní" a bylo to vlastně nakladatelské chvástání "Co vydám". Mohli jste se dozvědět, za kolik a kolik toho v Čechách vyjde. Další pozitivum bylo to, že jsem byl v oblasti s největším výskytem spisovatelů, překladatelů na jeden čtvereční metr.
   Po debatě jsem bloumal, kam zajít. Narazil jsem na Adama a společně jsme se dohodli, že půjdeme do Melkorovy čajovny, kde počkáme na Kantůrkovo povídání o právních aspektech smlouvy s ďáblem. Čaj byl lahodný a atmosféru dokreslující vonné tyčinky voněly, tak nám čas rychle uběhl. Když jsme se pak po zaplacení z místnosti s čajovnou dostali, nemohli jsme popadnout dech- lidí čekajících na Kantůrkovu přednášku byla plná chodba. Já osobně jsem se vyděsil ještě víc, jelikož jsem věděl do jaké místnosti a prostorů byla přednáška umístěna.
   Jediné dvě pozitiva tohoto čekání jsou ta, že jsme spolu s Adamem mohli pohovořit se spisovatelkou Ivanou Kuglerovou a podrbat její psy, a poté vtip, který kdosi vykřikl, když se známý spisovatel objevil s překvapeným výrazem ve tváři: "Tak Honzo, můžeš spustit." Leč pan Kantůrek zamířil do místnosti a nás nechal na chodbě.
   Zklamaně jsme zamířili do Kina, kde probíhal Star Trek a kde se také jeden ze ST filmů promítal. Film jsme ale nedokoukali- museli jsme na oběd.
   Po obědě jsem zatoužil po něčem ze světa sci-fi pohádky Star Wars (ne, ne, prosím, nebijte mě, fanoušci SW). Na programu byl pořad s názvem Bojové styly rytířů Jedi a Sith. A opravdu jste se mohli něco dozvědět nejen o boji Lucasových rytířů, ale i to, že čistý styl šermu by byl pravděpodobně k ničemu. Konečně jsem se mohl dozvědět, jak je to s barvou světelných mečů. Vše nakonec vyvrcholilo famózním, i když trochu parodickým, finálním soubojem z Epizody 1 (Maul vs. Quin Gon a Obi-Wan).
3.jpg(48 kb)
   Další bod v mém programu obsahoval výčet Františka Fuky o Filmových novinkách SF a jiných zajímavých filmech. Pak se nasměřuji do kina na Pravdu o hajzlech na Enterprise. Šlo o kousek záchodového humoru z prostředí slavného ST. Svým způsobem velice humorné.
Kromě sledování filmů, seriálů a mangy (jak se sem dostalo to ovoce:-)), přednášek, debat na nejrůznější ožehavé problémy, jsem přihlížel i křtu knihy Rozesmátá smrt australské spisovatelky žijící v Praze a poté představení bylinného likéru Drákula. K dostání u sličných dívek ustrojených do stylového upírského oblečení a podávaný v neméně stylových zkumavkách. Chutnalo to vskutku dobře a všem ochutnávajícím se trochu nepřirozeně leskly oči.
drakula.jpg(10 kb)
Den se nachýlil ke svému konci, a tak přišel samozřejmě i jeho vrchol - soutěž (tentokrát ne literární, ale soutěž krásy) Miss Avalcon. Tento ročník byl pojat jako Miss Goa'uld a podle toho byly zaměřeny i otázky moderátora Mosteckého. Soutěž byla mírně mezinárodní, v porotě byl G. R. R. Martin a na straně soutěžících zase Heňa Galgóciová ze Slovenska. Po spletitých úkolech, které museli vyplnit soutěžící, se porota nakonec rozhodla, že vítězka je česká trekkie Monika Denková.
miss.jpg(6 kb)
Tak skončil druhý den EC.


Průměrné hodnocení: 0 :: Počet zobrazení: 3364

Přidat komentář Přidat komentář:

Jméno:
*

E-mail:


Hodnocení:
Na obrázku je...
kontrolní obrázek

=*
Komentář:* povinný údaj
 

oddělovač
Stránky běží na redakčním systému Rivendell v2.0 -- Jarník, 2006
Tyto stránky jsou uvedeny bez jakýchkoliv záruk, co se spolehlivosti, přesnosti, trvanlivosti a dalších biomagických funkcí týče, a rádi bychom vás upozornili, že SFK Palantír zvláště neodpovídá, nezaručuje, ani nedoporučuje nějaké, respektive jakékoliv, shlížení těchto stránek a odmítá nést zodpovědnost za jejich použití jak návštěvníkem, tak jakoukoliv jinou osobou, entitou či božstvem.